Zwycięski remis dla FOR NATURE SOLUTIONS APATORA!

07.08.2022 19:57

Pierwszy niedzielny mecz rozwiązał ostatnią niewiadomą związana z układem par w fazie play-off PGE Ekstraligi w sezonie 2022. Torunianie rzutem na taśmę wyszarpali BETARD SPARCIE remis, dzięki czemu zajęli 4. miejsce po rundzie zasadniczej. Bonus pojechał razem z mistrzami Polski.

Pierwsza seria zawodów zakończyła się remisem 12:12. Oba zespoły od początku zaprezentowały dobre ściganie. Po przerwie zawodnicy aktualnego mistrza Polski ponownie wygrali w stosunku 5:1. Rewelacyjni Tai Woffinden oraz Maciej Janowski wyprowadzili swój zespół na prowadzenie w meczu. Zawodnicy z Wrocławia drugą serię zakończyli z zaliczką 6 punktów przewagi.

Drugą część spotkania rozpoczęło kolejne zwycięstwo BETARD SPARTY Wrocław, Tai Woffinden popisał się kolejnym fanatycznym występem. Przebudzenie dla zespołu FOR NATURE SOLUTIONS APATORA TORUŃ nastąpiło dopiero w biegu 9., kiedy to gospodarze wygrali w stosunku 4:2. W biegu 10. doszło do upadku juniora BETARD SPARTY Wrocław. Zawodnik chciał odzyskać swoją pozycję w lecz nie opanował motocykla i z dużym impetem wpadł w bandę. Po chwili wstał z toru o własnych siłach, a Kowalski został wykluczony z powtórki. W niej bezkonkurencyjny był osamotniony Maciej Janowski, który zdobył pierwszą trójkę w niedzielnym spotkaniu.

Przed biegami nominowanymi temperatura zawodów wzrosła, w biegu 13. Patryk Dudek dotknął taśmy w konsekwencji czego zastępował go młodzieżowiec, Krzysztof Lewandowski. Przed ostatnimi dwoma biegami aktualni Drużynowi Mistrzowie Polski prowadzili 6 punktami.

W nominowanych było równie gorąco. W biegu 14, podczas drugiego okrążenia, doszło do upadku Dudka, który z braku miejsca wpadł w dmuchaną bandę, Bartłomiej Kowalski został wykluczony z powtórki. Zawodnik FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TORUŃ został ukarany żółtą kartką za gest pokazany w kierunku młodzieżowca BETARD SPARTY Wrocław.

W ostatnich dwóch biegach FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TORUŃ doprowadził ostatecznie do remisu w całym spotkaniu. Ostatecznie torunianie zmierzą się w ćwierćfinale z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów, a wrocławianie z ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZEM.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Robert Lambert, który zdobył 16 punktów w ośmiu startach. W ekipie mistrza Polski, liderem okazał się Tai Woffinden – uzyskał 14 punktów w sześciu startach.