Żużlowy weekend trwa! Czas na PGE Ekstraligę! (zapowiedź meczu #CZETOR)

Fot. Patryk Kowalski

Mało emocji po weekendzie z 2021 Orlen Lublin FIM SGP of Poland? Przedłużamy dla Was żużlowy weekend i już wieczorem ostatnie starcie 13. rundy w najlepszej żużlowej lidze świata. Czas na rywalizację ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa z EWINNER APATOREM Toruń. Transmisja w ELEVEN SPORTS 1.

Czy to mecz o nic? W PGE Ekstralidze nie ma spotkań „o pietruszkę”, tu walka na torze jest w każdym meczu. Zespół z Częstochowy już bez szans na awans do strefy medalowej i sezon zakończy na piątej lokacie. W drużynie EWINNER APATORA Toruń na razie spokój i bezpieczne miejsce, dające utrzymanie w najlepszej żużlowej lidze świata, ale czemu nie wygrać i nie postawić kropki nad „i”?

Trener częstochowskiej drużyny, Piotr Świderski, dokonał zmian w ustawieniu swojej drużyny i seniorską formację otworzy Kacper Woryna, którego doparowym w pierwszym wyścigu będzie Fredrik Lindgren. Pod numerem piątym w szeregach EWINNER APATORA Toruń znalazł się Petr Chlupac, ale tu należy spodziewać się, że będzie regularnie zastępowany w trakcie meczu przez Roberta Lamberta. W pierwszym meczu górą byli żużlowcy ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa 49:41, jak będzie teraz?

Godz. 19:15 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – EWINNER APATOR Toruń
1. mecz: 49:41
Transmisja LIVE w ELEVEN SPORTS 1
Studio: Marcelina Rutkowska, Kamil Cieślar
Komentarz: Marcin Kuźbicki, Marcin Musiał
Reporterzy: Anita Mazur, Maciej Markowski

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Michał Wojaczek

Relację ze spotkania będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Ponad 22 000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

Piotr Kaczmarek