Żużlowy alfabet PGE Ekstraligi: Maciej Janowski

Fot. Marcin Kubiak

Przyszła pora na drugą odsłonę serii żużlowego alfabetu PGE Ekstraligi. Drugim bohaterem cyklu jest rodowity wrocławianin i aktualny Drużynowy Mistrz Polski – Maciej Janowski.

D jak DMP – Maciej Janowski ma na swoim koncie już aż 10 medali Drużynowych Mistrzostw Polski, z czego aż osiem zdobytych z BETARD SPARTĄ Wrocław. Dwukrotnie udało mu się zdobyć ten najcenniejszy – ze złotego kruszcu. Po raz pierwszy w sezonie 2012 w barwach Unii Tarnów, zaś po raz drugi w minionych rozgrywkach PGE Ekstraligi.

E jak energia z Red Bull – wraz z wieloletnim sponsorem Janowskiego, zorganizowano ciekawe akcje oraz materiały, dzięki którym kibice mogli bliżej poznać swojego idola. Jednym z takich przedsięwzięć był cykl Prze-lotne Pytania, gdy siedząc w samolocie, musiał odpowiadać na pytania podczas których pilot wykonywał akrobacje powietrzne. Dla redbull.com w 2017 roku, opowiedział także o żużlu “krok po kroku”

F jak filantrop – wychowanek BETARD SPARTY Wrocław znany jest także z tego, że chętnie niesie pomoc innym. Rokrocznie przeznacza coś od siebie na licytację podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (w tym roku była to limitowana koszulka z autografem). Wziął również udział w ósmej edycji międzynarodowego biegu charytatywnego Wings for Life, a w 2019 roku wystąpił w charytatywnym meczu gwiazd w Gorzowie Wielkopolskim, organizowanym przez fundację Cancer FIGHTERS, której jest także ambasadorem.

Z okazji 29 Finału WOŚP, Magic Maciej Janowski przekazał na aukcję limitowaną koszulkę przeznaczoną specjalnie na…

Posted by Patrycja Vish on Sunday, January 31, 2021

Żużlowa Drużyna Cancer Fighters ☝️☝️☝️Kolejne osobistości dołączają do wspierania Fundacji Cancer Fighters. Tym samym…

Posted by cancer FIGHTERS on Wednesday, July 22, 2020

 

Konrad Klusak