Żużlowy alfabet PGE Ekstraligi: Leon Madsen

Fot. Patryk Kowalski

Bohaterem piątej serii żużlowego alfabetu PGE Ekstraligi jest Leon Madsen. Duńczykowi przypadły litery: Ł, M oraz N.

Ł jak łut szczęścia – zawodnik ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa w 2020 roku wywalczył 28 „trójek”, a rok później 30 razy pojawiał się na linii mety jako pierwszy. Madsen w obu sezonach był najskuteczniejszym żużlowcem częstochowskiej drużyny.

 

 

M jak Magda, Marika, Manuela – to kobiety życia Leona Madsena. Magda Bradtke to partnerka życiowa bohatera tekstu. Szczęśliwy związek tworzą od 2014 roku. Z kolei w 2019 roku na świat przyszła pierwsza córka, Marika, zaś dwa lata później Manuela. Duńczyk stara się jak najwięcej wolnego czasu poświęcić dla partnerki i córeczek. Starsza Marika uczy się języka duńskiego i w czasie sezonu ogląda wszystkie spotkania z udziałem swojego taty. Wicemistrz Świata z 2019 roku, wraz z rodziną, wybrał się ostatnio na wakacje do Dubaju.

 

 

N jak Narodowy – Leon Madsen zwyciężył w Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland 2019 na stadionie PGE Narodowym w Warszawie Był to debiut Duńczyka, jako stałego uczestnika cyklu. Wygrana żużlowca ELTROX WŁÓKNIARZA pokazała, że żużel to sport nieprzewidywalny. 33-latek w całym turnieju jechał średnio, ledwo wjechał do półfinałów, jednak wygrał tylko jeden ostatni, ale najważniejszy wyścig.

 

Aleksandra Gucia