Żużlowe walentynki (zapowiedź 11. rundy Ekspert PGE Ekstraligi)

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Wielkimi krokami zbliżają się walentynki. Z tej okazji 11. runda quizu PGE Ekstraligi poświęcona będzie świętu zakochanych, a dla uczestników przygotowano pięć pytań. Przed nami już tylko pięć rund eliminacyjnych, które wyłonią najlepszą ósemkę. Ta powalczy w warszawskim finale o wspaniałe nagrody.

Jedenasta odsłona tegorocznej edycji quizu związana będzie z nadchodzącymi walentynkami. Pięć pytań, jakie przygotowali organizatorzy, dotyczyć będzie kobiet, które działają w sporcie żużlowym, ale nie zabraknie także kwestii związanych ze związkami żużlowców. Kibice maksymalnie mogą zdobyć 15 punktów, a punktacja rozkłada się następująco: po jednym pytaniu za 1, 2, 3, 4 i 5 pkt.

Zabawa rozpocznie się o godz. 20:00 w niedzielę, a quiz aktywny będzie przez 15 minut. Na zaznaczenie odpowiedzi będzie 20 sekund. Wskazówka dla graczy: dobrze przyjrzyjcie się zdjęciom.

Do zakończenia fazy zasadniczej pozostało pięć rund, a każdy punkt jest na wagę pozycji w finałowej części. Liderem jest Muszy z dwoma „oczkami” przewagi nad graczem o nicku laraqueen i trzema nad Bartkiem Matyszczykiem. Za ich plecami toczy się zażarta rywalizacja.

Klasyfikacja przejściowa quizu po rozegraniu 10. rundy:

  1. Muszy – 197 pkt
  2. laraqueen – 195 pkt
  3. Bartek Matyszczyk – 194 pkt
  4. Stanisław Tarasek – 188 pkt
  5. Lokomotiv_Mistrzem – 186 pkt
  6. Grzegorz Dydacki – 186 pkt
  7. Janusz Świtała – 185 pkt
  8. speedwaydoctor – 184 pkt

Analiza szans graczy Ekspert PGE Ekstraligi

Finał quizu odbędzie się w siedzibie Wirtualnej Polski w marcu i będzie bezpośrednim pojedynkiem uczestników z pytaniami zadawanymi przez prowadzących, jury i eksperta. Zakwalifikują się do niego najlepsi uczestnicy eliminacji. Ośmiu finalistów powalczy o cenne nagrody, którymi będą zaproszenia VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), uczestnictwo w Gali PGE Ekstraligi 2020 wraz z osobami towarzyszącymi oraz zegarki AZTORIN i zestawy gadżetów najlepszej żużlowej ligi świata.

W przypadku równej liczby punktów dwóch lub większej liczby uczestników o kolejności na miejscu ósmym w klasyfikacji generalnej po rozegraniu wszystkich rund eliminacyjnych, warunkującym awans do rundy finałowej, decydować będzie w kolejności: większa liczba punktów zdobytych przez uczestnika w pojedynczej rundzie 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Następna runda quizu odbędzie się 16 lutego w godz. 20:00 – 20:15. Tym razem tematem zmagań będzie funkcja Komisarza Toru.

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi:

Android

iOS