Żużlowe święto w Warszawie. Cykl FIM Speedway Grand Prix wraca na PGE Narodowy (zapowiedź 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland)

Fot. Marcin Karczewski

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w Warszawie znów ścigać będą się najlepsi żużlowcy świata. Kibice liczą na pierwszy triumf Polaka na PGE Narodowym, a stadion ponownie zapełni się kibicami z całej Polski i Świata. Transmisja LIVE z 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland w TTV (bezpłatnie) i w Eurosport Extra (płatna usługa Player.pl).

Zawody cyklu Grand Prix w Warszawie zawsze dostarczają dodatkowy dreszczyk emocji. Sami zawodnicy nie ukrywają, że doping ponad 50 tysięcy kibiców motywuje dodatkowo. Tor na PGE Narodowym przed sobotnimi zawodami przeszedł 10 maja próbę generalną. W turnieju, który był zarazem testem nawierzchni najlepszy okazał się duet Mateusz Cierniak – Damian Ratajczak.

Lista startowa 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland robi wrażenie. Faworytem do zwycięstwa jest bez wątpienia Bartosz Zmarzlik, wicemistrz Świata i zwycięzca pierwszej rundy tegorocznego cyklu SGP w Gorican. Prócz Zmarzlika, Polskę w zawodach tych reprezentować będzie Maciej Janowski, Patryk Dudek, Paweł Przedpełski i jadący z dziką kartą Maksym Drabik.

Lista startowa 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland:

 1. Martin Vaculik (Słowacja)
 2. Paweł Przedpełski (Polska)
 3. Mikkel Michelsen (Dania)
 4. Robert Lambert (Wielka Brytania)
 5. Bartosz Zmarzlik (Polska)
 6. Jack Holder (Australia)
 7. Fredrik Lindgren (Szwecja)
 8. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
 9. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
 10. Patryk Dudek (Polska)
 11. Maksym Drabik (Polska)
 12. Maciej Janowski (Polska)
 13. Leon Madsen (Dania)
 14. Max Fricke (Australia)
 15. Jason Doyle (Australia)
 16. Anders Thomsen (Dania)
 17. Jakub Miśkowiak (Polska)
 18. Witalij Lysak (Ukraina)

Początek zawodów o godz. 19:00. Transmisja na kanale TTV (bezpłatnie) oraz w Eurosport Extra (płatna usługa Player.pl).

Jakub Keller