Żużlowe Święta Bożego Narodzenia (zapowiedź 4. rundy Ekspert PGE Ekstraligi)

22 grudnia o godz. 20:00 rozpocznie się 4. runda quizu Ekspert PGE Ekstraligi. Zabawa aż do 8 marca toczy się w oficjalnej aplikacji mobilnej najlepszej żużlowej ligi świata. Tym razem dziesięć pytań konkursowych nawiązywać będzie do tematyki rodzinnej i świątecznej żużlowców.

To już czwarty tydzień zmagań żużlowych ekspertów, którzy do tej pory zmierzyli się z trzydziestoma czterema pytaniami. Aktualnie konkurs ma dwóch przejściowych liderów. Laraqueen i Grzegorz Dydacki zgromadzili po 78 punktów.

W 4. rundzie quizu będzie trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na przeróżne koligacje rodzinne zawodników, czasami wziąć pod uwagę również powinowactwo oraz wgłębić się w szczegóły z ich życia prywatnego.

Tym razem do zdobycia jest 18 punktów. W ramach dziesięciu pytań podział punktacji będzie następujący: 3 pytania za 3 punkty, 2 pytania za 2 punkty i 5 pytań za 1 punkt.

Jak co tydzień, zabawa rozpocznie się o godz. 20:00 w niedzielę. Tym razem quiz aktywny będzie przez dwadzieścia minut, a na zaznaczenie odpowiedzi w każdym z pytań, tradycyjnie, będzie 20 sekund. Na obecnym etapie w Ekspercie PGE Ekstraligi uczestniczy ponad dwa tysiące osób. Do gry można dołączyć na każdym etapie rywalizacji, wymagane jest jednak zalogowanie się do oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi.

Finał quizu odbędzie się w siedzibie Wirtualnej Polski wiosną 2020 roku i będzie bezpośrednim pojedynkiem uczestników z pytaniami zadawanymi przez prowadzących, jury i eksperta. Zakwalifikują się do niego najlepsi uczestnicy eliminacji. Ośmiu finalistów powalczy o cenne nagrody, którymi będą zaproszenia VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), uczestnictwo w Gali PGE Ekstraligi 2020 wraz z osobami towarzyszącymi oraz zegarki AZTORIN i zestawy gadżetów najlepszej żużlowej ligi świata.

Najlepsi 3. rundy Ekspert PGE Ekstraligi (wszyscy po 18 punktów):

 1. speedwaydoctor
 2. TyperPawel
 3. Urbinator
 4. Loramski
 5. Muszy
 6. rafi
 7. Janusz Świtała
 8. Grzegorz Dydacki

TOP-8 klasyfikacji generalnej po 3. rundzie:

 1. laraqueen – 78 pkt
 2. Grzegorz Dydacki – 78 pkt
 3. Muszy – 77 pkt
 4. Majk9102 – 75 pkt
 5. Loramski – 73 pkt
 6. Janusz Świtała – 73 pkt
 7. speedwaydoctor – 72 pkt
 8. Gabriela Niemczak – 71 pkt

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Następna runda quizu odbędzie się 29 grudnia w godz. 20:00 – 20:20 i będzie związana z tematyką liczbową, ponieważ pytania skoncentrowane zostaną wokół części statystycznej rozgrywek PGE Ekstraligi.

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi:

Android

iOS