Żużlowe środowisko zjednoczone dla wsparcia Niny Słupskiej

Już od dłuższego czasu trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Niny Słupskiej. Na leczenie dziewczynki potrzebne jest 9 milionów złotych, z których jak do tej pory, udało się zebrać ponad 4 miliony złotych. Do zbiórki brakującej kwoty dołączyli liczni żużlowcy, w tym m.in. Gleb Chugunov, czy koszykarz Marcin Gortat.

Podczas spotkania MOTORU Lublin z BETARD SPARTĄ Wrocław, Gleb Chugunov oznajmił przed kamerami nSport+, że pieniądze, które zdołał zarobić, jadąc jako zastępstwo zawodnika za Taia Woffindena w tym spotkaniu, przekaże na leczenie Niny Słupskiej.  Kilka dni później zawodnik wrocławskiej drużyny dodał post w mediach społecznościowych, w którym wspomniał, że Andrzej Lebedev podrzucił mu pomysł stworzenia wyzwania dla żużlowców – #4laps4life. Polega ono na tym, że zawodnik, który chciałby wziąć w tym udział, przekaże zarobione pieniądze z trzeciego biegu, w którym wystąpi, właśnie na zbiórkę pieniędzy dla chorej dziewczynki. Do wyzwania dołączył też wspomniany Andrzej Lebedev i Sergey Logachev.

Kolejnym z zawodników, który postanowił pomóc w zbiórce pieniędzy był Norbert Krakowiak. Zawodnik ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz opublikował na swoim fanpageu informacje, jak wesprzeć Ninę Słupską. Sam żużlowiec także dokonał wpłaty na zbiórkę.

Witajcie👊Wraz z moim sponsorem, firmą MB Uniforms , dołączamy do zbiórki na rzecz Niny Słupskiej. Przypominam, że mała…

Posted by Norbert Krakowiak-fanpage on Monday, April 26, 2021

Po poniedziałkowym spotkaniu Unii Tarnów z Aforti Startem Gniezno, Mirosław Jabłoński poinformował w mediach społecznościowych, że, wzorem Gleba Chugunova, przekaże zarobione w tym meczu pieniądze na zbiórkę.

Nie tylko Mirosław Jabłoński dołożył cegiełkę na rzecz Niny Słupskiej we wspomnianym meczu. Rohan Tungate miał trudne zadanie, ponieważ za każdy punkt, który zdobył w tym spotkaniu, Marcin Gortat wraz z firmą eWinner przekazali 1.000 złotych. Dzięki świetnej dyspozycji żużlowca tarnowskiej Unii, udało się przekazać 13 tysięcy złotych na leczenie dziewczynki…

…ale należy też wspomnieć o osobistym geście Tungate’a, który  za każdy zdobyty punkt w tym spotkaniu postanowił przekazać 200 zł na zbiórkę. Łącznie Australijczyk przekazał 2.600 złotych.

Warto też dodać, że do wsparcia zbiórki dołączyli także Emil Sayfutdinov, Bartosz Zmarzlik, Viktor Kulakov, czy Krzysztof Cegielski.

 

Julia Pożarlik