Żużlowe podsumowanie roku 2021. Styczeń z „Familiadą”, a Zmarzlik za Lewandowskim

Fot. Dariusz Ryl

2021 rok rozpoczął się spokojnie. W styczniu dwa kluby podały nazwiska nowych managerów. Fanów interesował również wybór Najlepszego Sportowca Polski, w którym jednym z nominowanych był polski medalista IMŚ, Bartosz Zmarzlik.

Co roku sportowy świat żyje w styczniu, organizowanym przez Przegląd Sportowy, plebiscytem na Najlepszego Sportowca Polski. Bartosz Zmarzlik, jako pierwszy żużlowiec od czasu Tomasza Golloba, zwyciężył w głosowaniu kibiców, a w kończącym się roku stanął przed szansą na powtórkę osiągnięcia. Po zdobyciu drugiego z rzędu tytułu IMŚ, 26-latek zajął 5. lokatę. Wygrał Robert Lewandowski.

5. miejsce Bartosz Zmarzlik #95 w 86. Plebiscycie Przegląd Sportowy na najlepszego sportowca Polski 2020 roku!…

Posted by Speedway Ekstraliga on Saturday, January 9, 2021

W Nowy Rok Cellfast Wilki Krosno i Abramczyk Polonia Bydgoszcz poinformowały o nazwiskach swoich nowych managerów i trenerów. W zespole ówczesnego beniaminka EWINNER 1. Ligi Żużlowej, za sterami stanął duet składający się z Ireneusza Kwiecińskiego oraz Michała Finfy. Nad Brdą menadżerem został Lech Kędziora, który po sezonie 2021 opuścił klub.

Lech Kędziora trenerem Abramczyk Polonii Bydgoszcz! Z doświadczonym szkoleniowcem będzie współpracował menedżer zespołu…

Posted by Abramczyk Polonia Bydgoszcz on Thursday, December 31, 2020

 

Pavel Laguta miał wspomóc EWINNER APATORA Toruń podczas spotkań PGE Ekstraligi, jednak zimą okazało się, że w sezonie 2021 tak się nie stanie. Klub z Torunia poinformował pod koniec stycznia, że z przyczyn niezależnych od klubu, rosyjski żużlowiec nie będzie mógł pojawić się w Polsce, a współpraca nie dojdzie do skutku.

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że nasza współpraca z zawodnikiem Pawłem Łagutą w nadchodzącym sezonie niestety nie dojdzie do skutku. Więcej informacji ⤵️

Posted by Klub Sportowy Toruń on Wednesday, January 27, 2021

1 stycznia w „Familiadzie” zmierzyli się zawodnicy Moje Bermudy Stali Gorzów i RM Solar Falubazu Zielona Góra. Cel to – wsparcie leczenia chorej Antosi Wiśniewskiej. Stal okazała się nieco lepsza od Falubazu. Jednak w finale obie drużyny połączyły siły, by powalczyć jak najwyższą kwotę dla chorej dziewczynki.

Emocje za nami 😊 jak się podobało❓Derby w Familiadzie dla Gorzowa – jednak najważniejszy był szczytny cel❗ 😊Kto nie…

Posted by Stal Gorzów on Friday, January 1, 2021

Zimą zazwyczaj nie mamy okazji do śledzenia żużlowych imprez, chyba że te odbywają się na Antypodach. Gdy w Europie panują niskie temperatury, w Australii trwa lato i wyłania się tam mistrzów kraju oraz poszczególnych stanów. W styczniu Ryan Douglas zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Australii Południowej. Skład podium uzupełnili Justin Sedgmen oraz Matthew Gilmore.

Congratulations Ryan Douglas, winner of the SA Solo Championship, Gillman Speedway, 16th January, 2021. Placegetters – Justin Sedgmen (2nd) Matthew Gilmore (3rd) Jordan Stewart (4th)

Posted by Judy Mackay on Saturday, January 16, 2021

22 stycznia zmarł Kamil Pulczyński. Wychowanek i były junior EWINNER APATORA Toruń miał 28 lat. W czasie żużlowej kariery zawodnik tworzył duet młodzieżowy w Toruniu wraz ze swoim bratem bliźniakiem, Emilem. Kamil Pulczyński startował również w Lublinie, Pile i Rawiczu.

Niestety, tego poranka nie zaliczymy do udanych. Z wielką przykrością przyjęliśmy informację, iż odszedł od nas kolejny …

Posted by Klub Sportowy Toruń on Friday, January 22, 2021

 

Joachim Piwek