Żużlowe podsumowanie roku 2021. Luty pod znakiem nowej umowy telewizyjnej

Choć zima kojarzy nam się raczej z okresem przestoju, to w lutym 2021 roku nie zabrakło ważnych dla świata żużla informacji. Niewątpliwie najważniejszą było podpisanie nowej umowy na transmisje meczów PGE Ekstraligi w najbliższych latach.

Pod koniec miesiąca pojawiła się się oficjalna informacja – mecze najlepszej żużlowej ligi świata do 2025 roku będą pokazywane przez CANAL+. W ramach nowego kontraktu, nadawca ma także prawo m.in. do skrótów spotkań, transmisji z PGE IMME im. Zenona Plecha oraz Gali PGE Ekstraligi. W trakcie minionego sezonu, CANAL+ udzieliła sublicencji ELEVEN SPORTS.

PILNE: ‼️ PGE Ekstraliga do 2025 roku w CANAL+ 📺 ‼️ Więcej:…

Posted by Speedway Ekstraliga on Thursday, February 25, 2021

W lutym zakończyła się też sytuacja związana z Maksymem Drabikiem. Zawodnik został ukarany 12-miesięcznym zawieszeniem za przekroczenie dozwolonej dawki wlewki witaminowej w 2019 roku. Kara skończyła się w październiku 2021 roku i od przyszłego sezonu Drabik wróci do jazdy w PGE Ekstralidze. Tym razem w barwach MOTORU Lublin.

Było już w środowisku żużlowym kilka współprac między klubami, a zeszłej zimy nawiązano kolejną. ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa osiągnął porozumienie z OK Bedmet Kolejarzem Opole, a na mocy umowy, drugoligowy klub w poszczególnych spotkaniach wspomagali Mateusz Świdnicki oraz Bartłomiej Kowalski. Częstochowskie posiłki miały ogromne znaczenie dla walki o awans, którego ostatecznie opolanie nie osiągnęli.

Eltrox Włókniarz Częstochowa zacieśnia współpracę z OK Bedmet Kolejarz Opole! 🤝 Prezesi obu klubów podpisali w piątek…

Posted by Włókniarz Częstochowa on Sunday, February 7, 2021

Do najważniejszych transferów dochodzi zazwyczaj w listopadowym okienku transferowym, ale w kończącym się roku ZOOLESZCZ GKM Grudziądz wzmocnił się w lutym. Do zespołu Janusza Ślączki dołączył Mateusz Bartkowiak, który został wypożyczony z MOJE BERMUDY STALI Gorzów. Punkty wywalczone przez wychowanka gorzowian, pomogły grudziądzanom utrzymać się w PGE Ekstralidze.

✍️ Mateusz Bartkowiak w #GKM2021!Formacja juniorów ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM wzmocniona! 18-letni zawodnik trafił do…

Posted by GKM Grudziądz S.A. on Tuesday, February 9, 2021

Zima to czas dla specjalistów od lodowej odmiany żużla. Aktualnym mistrzem Świata jest Dinar Walejew, który w Togliatti wywalczył swój pierwszy mistrzowski tytuł. Finał imprezy zachwycił kibiców na całym świecie, albowiem o złotym medalu decydował wyścig dodatkowy. W nim do ostatnich metrów Walejew ścigał się z Igorem Kononowem.

FIM Ice Gladiators 😱😱😱😱 run-off for World title

❓Best moment in #FIMIceGladiators History ever ❓It was one month ago 🔥🔥🔥. Sound on and 🅛🅞🅤🅓 plz 🔊

Posted by FIM Ice Speedway Gladiators World Championship on Saturday, March 13, 2021

Jack Holder na torze w australijskim Woodstock wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Stanu Nowa Południowa Walia. Zawodnik APATORA Toruń nie miał sobie równych i zwyciężył z kompletem punktów, pokonując m.in. Brady’ego Kurtza. Obok Holdera na podium stanęli Matthew Gilmore i Jack Harrison.

Congrats Jack HolderNSW Speedway Champion – Woodstock Park Speedway2nd Matt Gilmore (Cowra MRC), 3rd Harrison Ryan,…

Posted by Cowra Motorcycle Racing Club on Saturday, February 13, 2021

 

Joachim Piwek