Żużlowe podsumowanie 2021 roku. Listopad otworzył okienko transferowe

Po zakończeniu sezonu 2021, przyszedł dla zawodników wyczekiwany czas na odpoczynek. Jednak pomimo braku rywalizacji na torze, listopad przysporzył kibicom wielu emocji, ze względu okres transferowy. Od 1 listopada zawodnicy mogli podpisać swoje nowe kontrakty.

Początek miesiąca rozpoczął się od zaskakującej informacji o nowym nabytku BETARDU SPARTY Wrocław – Bartłomieju Kowalskim. Junior od 2020 roku bronił barw ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa, jednak z uwagi na sporą konkurencje i brak możliwości regularny startów, postanowił zmienić klub.

Frederik Jakobsen, jeżdżący w 2021 roku w pierwszoligowym klubie AFORTI START Gniezno, podpisał kontrakt z ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Będzie to pierwszy pełny sezon w PGE Ekstralidze tego zawodnika, gdyż już w 2019 roku startował w barwach MOJE BERMUDY STALI Gorzów, jednak wystąpił on tylko w pięciu biegach.

Maksym Drabik, po rocznym zawieszeniu, wraca do PGE Ekstraligi. W sezonie 2022, pochodzący z Częstochowy zawodnik, będzie bronił barw MOTORU Lublin.

🚨 NEWS DNIA 🚨Maksym Drabik w sezonie 2022 będzie reprezentował barwy Motoru Lublin 💛🐐💙 Maksym jest czterokrotnym…

Posted by Speedway Motor Lublin on Thursday, November 4, 2021

Po dwóch sezonach w barwach ZOOLESZCZ GKM Grudziądz, Denis Zieliński opuścił drużynę. Junior od 2022 roku będzie reprezentować klub APATOR Toruń.

Emil Sayfudinov po 7 latach odszedł z FOGO UNII Leszno. Rosjanin podpisał roczny kontrakt z APATOREM Toruń. Będzie to jego już drugi sezon w barwach toruńskiej drużyny.

Pierwszym zawodnikiem, który otrzymał oficjalną nominację do żółto-niebiesko-białej drużyny został Emil Sayfutdinov 💥…

Posted by Klub Sportowy Toruń on Friday, November 5, 2021

Chris Holder po 13 latach pożegnał się z APATOREM Toruń. Australijczyk w dalszym ciągu będzie jeździł w PGE Ekstralidze, tym razem w barwach ARGED MALESA Ostrów.

Wychowanek FALUBAZU Zielona Góra, Patryk Dudek, ze względu na spadek z PGE Ekstraligi swojego macierzystego klubu postanowił, pierwszy raz w swojej karierze zmienić barwy klubowe. Zawodnik będzie reprezentował drużynę APATORA Toruń.

Na tę nominację w ramach SpeedwayImage 2.0 czekaliście chyba najbardziej 😉 Do drużyny dołączył Patryk Dudek. Witamy w…

Posted by Klub Sportowy Toruń on Friday, November 12, 2021

Trzeci najlepiej punktujący zawodnik minionego sezonu EWINNER 1. Ligi Żużlowej – Vadim Tarasenko zadebiutuje w rozgrywkach PGE Ekstraligi w 2022 roku. Tym razem reprezentować będzie drużynę ZOOLESZCZ GKM Grudziądz.

Listopadowe okienko transferowe nie było zaskakujące dla kibiców ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa, gdyż cała kadra z 2021 roku z wyjątkiem Bartłomieja Kowalskiego, zostaje na pokładzie. Wszyscy żużlowcy podpisali swoje nowe kontrakty, a ostatnim z nich był Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z 2021 roku – Jakub Miśkowiak.

Trener Lech Kędziora zaskoczony brakiem Miśkowiaka

Trener Lech Kędziora zaskoczony i zawiedziony brakiem Jakub Miśkowiak#515. 😭 Więcej w poniższym materiale.___#BialoZielonaRodzina #KochamWlokniarz

Posted by Włókniarz Częstochowa on Sunday, November 14, 2021

 

Paula Pacyga