Żużlowe akcenty w nominacjach do Nagród Biznesu Sportowego 2019

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Znani są nominowani do prestiżowych nagród w obszarze marketingu sportowego – Nagrody Biznesu Sportowego DEMES za rok 2019. Wśród nominowanych w 12 kategoriach znaleźli się m.in. Najlepszy Sportowiec 2019 Roku, Bartosz Zmarzlik, PGE Ekstraliga, a także warszawska runda FIM Speedway Grand Prix. Zwycięzców poznamy podczas XVI Gali Sportu i Biznesu, która odbędzie się 18 marca 2020 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.

Nagrody Biznesu Sportowego są najbardziej prestiżowym wyróżnieniem w branży marketingu sportowego, promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu a także wyróżniają tych, którzy przyczyniają się do rozwoju relacji między sportem i biznesem w największym stopniu.

Kapituła Statuetek wybierze 3 kandydatury finałowe spośród wszystkich nominowanych. Ogłoszenie finalistów w każdej kategorii nastąpi 24 stycznia 2020 roku na stronie internetowej, a także na fanpage’u na Facebooku.

Żużlowe nominacje:

Sportowy Wizerunek: Bartosz Zmarzlik
Sponsor Sportu: PGE Polska Grupa Energetyczna (sponsor tytularny PGE Ekstraligi)
Organizacja Sportowa: PGE Ekstraliga
Obiekt Sportowy: PGE Narodowy w Warszawie
Event Marketing: 2019 BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland
Aktywna Społeczność: Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym, Zimowy Narodowy
Video Sportowe: Start PGE na Twitterze z komentarzem Dariusza Szpakowskiego, „Lata świetności, rok próby. Bądź z nami!” KS Toruń
Social Media: PGE Ekstraliga, STELMET Falubaz Zielona Góra
Miasto Sportu: Warszawa, Bydgoszcz, Gdańsk, Łódź, Poznań, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Zielona Góra

Pełna lista nominowanych w poszczególnych kategoriach dostępna jest TUTAJ.