Żużlowa Reprezentacja Polski wraca na MotoArenę. Australia przeciwnikiem Biało-Czerwonych

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Kadra narodowa po dziewięciu latach przerwy, ponownie pojawi się na toruńskim obiekcie. Tym razem rywalem podopiecznych Marka Cieślaka będzie reprezentacja Australii, a oba zespoły spotkają się w najsilniejszych zestawieniach. Zawody zaplanowano na 29 marca (godz. 14:00).

Po niedawnym zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie, podopieczni trenera Marka Cieślaka rozpoczynają przygotowania na torze. Pierwszym rywalem żużlowej reprezentacji w 2020 roku będą czterokrotni drużynowi mistrzowie świata, Australijczycy. Marcowy mecz będzie pierwszym ze spotkań towarzyskich, których celem jest przygotowanie do zmagań w Monster Energy FIM Speedway of Nations, które rozpoczną się 25 kwietnia rundą eliminacyjną w niemieckim Landshut (druga runda eliminacji zaplanowana jest na 2 maja w Daugavpils. Finał FIM SoN odbędzie się w Manchesterze w dniach 8-9 maja).

Menedżerowie obu drużyn zapowiedzieli, że na MotoArenie wystąpią największe gwiazdy obu zespołów, z Indywidualnymi Mistrzami Świata na czele: Bartoszem Zmarzlikiem (triumfator FIM Speedway Grand Prix z 2019 roku), Jasonem Doylem (2017) oraz Chrisem Holderem (2012).

Ostatnie spotkanie reprezentacji Polski na MotoArenie odbyło się w 2011 roku. Przeciwnikiem był zespół Reszty Świata. Polacy wygrali 47:44, a najlepiej punktującymi zawodnikami obu ekip byli Tomasz Gollob (12 pkt w 5 biegach) i Greg Hancock (13 pkt w 5 startach) wraz z Darcy Wardem (13 pkt w 6 wyścigach).

Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie ebilet.pl. Więcej o wydarzeniu TUTAJ