Żużlowa niedziela w Polsce i na świecie

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Za nami intensywna niedziela na żużlowych torach w Polsce i na świecie. Przygotowania do nowego sezonu PGE Ekstraligi odbyły się w Lesznie, Zielonej Górze i we Wrocławiu. Z kolei w Lublinie odwołano pierwsze treningi z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Natomiast trening punktowany rozegrano w Rybniku, a w Anglii odbył się charytatywny turniej Ben Fund Bonanza.

Kolejne treningi na własnych torach odbył zespoły FOGO Unii Leszno, BETARD Sparty Wrocław i Falubazu Zielona Góra. W tym ostatnim ośrodku pojawił się wszyscy z Nickim Pedersenem na czele, a oprócz zielonogórskiego zespołu trenowali m.in. Paweł Hlib i Mirosław Jabłoński. Z kolei na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbyły się pierwsze starty spod taśmy.

Premierowych okrążeń w tym roku nie udało się wykonać w Lublinie. Warunki pogodowe, jakie panowały w mieście, nie pozwoliły przygotować nawierzchni stadionu przy Alejach Zygmuntowskich 5. SPEED CAR Motor czeka w tym tygodniu trening punktowany w Tarnowie z miejscową Unią, który zaplanowany jest na 22 marca (godz. 16:30).

Trening punktowany odbył się natomiast w Rybniku, gdzie około 6 000 kibiców obejrzało rywalizację ROW-u z OK Kolejarzem Opole (56:34). Najlepszy spośród gospodarzy był Kacper Woryna (12 pkt w czterech startach), z kolei w zespole gości liderem byli Mateusz Szczepaniak (7 pkt w pięciu startach) i Ernest Koza (7 pkt w czterech startach).

W angielskim Leicester rozegrano charytatywny turniej Ben Fund Bonanza. W rywalizacji najlepszy okazał się Scott Nicholls, drugi był Charles Wright, a trzecią pozycję zajął Daniel King.