ZOOLESZCZ MPPK 3 kwietnia w Poznaniu

Fot. Wojciech Tarchalski

Impreza odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 14.00 na torze w Poznaniu. Sponsorem tytularnym wydarzenia została firma ZOOLESZCZ. O medale powalczy tradycyjnie siedem klubowych duetów. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić ZOOLESZCZ GKM Grudziądz.

Oprócz aktualnych mistrzów kraju w szranki rywalizacji staną także: BETARD SPARTA Wrocław, MOTOR Lublin, MOJE BERMUDY STAL Gorzów, FOGO UNIA Leszno, ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski oraz gospodarze – PSŻ Poznań.

Jak informuje polskizuzel.pl, taki skład tegorocznych MPPK wynika zobowiązujących zapisów regulaminowych. Każda ekipa musi składać się oczywiście z dwóch zawodników, ale może dodatkowo wesprzeć się rezerwowym. – Poznań jeszcze nie gościł w swojej historii tej imprezy, szykuje się więc bardzo prestiżowa inauguracja sezonu na stadionie w Lasku Golęcińskim. Liczę na dużą dawkę emocji i ciekawe wyścigi – mówił Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Par Klubowych odbędą się już po raz 49. W klasyfikacji medalowej prowadzi Polonia Bydgoszcz (11 złotych – 6 srebrnych – 2 brązowe) przed Unią Leszno (10 złotych – 8 srebrnych – 2 brązowe) i Stalą Gorzów (9 złotych – 7 srebrnych – 6 brązowych).

Fajnie, że kolejne miasto będzie gościć uczestników rywalizacji o medale ZOOLESZCZ MPPK. Faworyta wskazać na pewno bardzo trudno, ale to tylko dobrze dla poziomu sportowych emocji. Liczymy, że kibice w niedzielne kwietniowe popołudnie licznie stawią się na stadionie, wkrótce podamy szczegółowe informacje o sprzedaży biletów – powiedział Maciej Polny z firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl, która zorganizuje zawody we współpracy z PSŻ Poznań.

Źródło: polskizuzel.pl