ZOOLeszcz DVP Logistic Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. LŻ: Ponowny triumf Petera Ljunga

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Indywidualne Mistrzostwa 1. Ligi Żużlowej rozgrywane są od 2013 roku i z reguły odbywają się pod koniec sezonu, jednak przez panującą na świecie epidemię koronawirusa, tegoroczne zawody wyłaniające mistrza zaplecza najlepszej ligi na świecie odbyły się 13 lipca w Bydgoszczy. Zwycięzcą piątej edycji został Peter Ljung a podium uzupełnili Nicolai Klindt i David Bellego.

Słoneczna pogoda nie opuszczała stadionu Polonii Bydgoszcz, dzięki czemu żużlowcy mieli bardzo dobre warunki do ścigania, a kibice zgromadzeni na trybunach mogli obejrzeć ciekawe zawody. Lekkim rozczarowaniem mistrzostw okazał się Grzegorz Walasek, który podczas całych zawodów zdobył tylko jeden punkt i aż cztery defekty.

W inauguracyjnym biegu obyło się bez większych niespodzianek, bowiem już na pierwszym łuku ubiegłoroczny mistrz – Peter Ljung wysunął się na prowadzenie, dzięki czemu zdołał zameldować się na mecie jako pierwszy. Pierwsza seria zakończyła się bez większych emocji, triumfatorami biegów byli Peter Ljung, Tobiasz Musielak, mistrz świata z 2012 roku – Chris Holder oraz Krystian Pieszczek. Bieg szósty rozbudził emocje kibiców. David Bellego mimo nie najlepszego występu w swoim pierwszym biegu, tym razem zdołał się napędzić i przywieźć pewne trzy punkty do mety. Na koniec drugiej serii startów Rosjanin Viktor Kulakov wysunął się na prowadzenie, zostawiając resztę stawki w tyle, gdzie Nicolai Klindt próbował atakować Jacoba Thorssela, jednak ostatecznie okazało się to bezskuteczne. Nieoczekiwany obrót sprawy nastąpił w biegu 11., w którym Peter Ljung prowadził od początku startu, a Chris Holder aż do trzeciego okrążenia zajmował ostatnią pozycję, jednak ostatecznie udało mu się wywalczyć jeden punkt.

Zwieńczeniem trzeciej serii startów była świetna walka Nicolaia Klindta, któremu udało się objechać rywali, zostawiając ich daleko w tyle. Podczas świetnej przewagi Nicolaia Klindta w biegu 16. doszło do upadku Davida Bellego, przez co wykluczony został Adrian Gała. W powtórce Nicolai Klindt nie miał sobie równych, zostawiając Australijczyka Chrisa Holdera i Francuza Davida Bellego daleko w tyle. Bieg 19. również dostarczył kibicom wielu emocji. David Bellego jako jedyny przerwał dobrą passę Petera Ljunga, który do końca biegu bronił się przed Szwedem. W finałowym biegu znaleźli się Nicolai Klindt, David Bellego, Peter Ljung oraz Chris Holder. Zwycięzcą tegorocznych ZOOLeszcz DVP Logistic Indywidualnych Mistrzostw 1.Ligi Żużlowej został Peter Ljung, który obronił zeszłoroczny tytuł, tuż za nim na podium znalazł się Nicolai Klindt na trzecim miejscu David Bellego, a Chris Holder  poza podium.

Wyniki ZOOLeszcz DVP Logistic Indywidualnych Mistrzostw 1. Ligi Żużlowej:

1.Peter Ljung – 17 pkt
2. Nicolai Klindt – 13 pkt
3. David Bellego – 11 pkt
4. Chris Holder – 12 pkt.
5. Viktor Kulakov – 11 pkt
6. Krystian Pieszczek – 10 pkt
7. Tobiasz Musielak – 10 pkt
8. Tomasz Gapiński – 8 pkt
9.Timo Lahti – 7 pkt
10. Adrian Gała – 6 pkt
11. Jacob Thorsell – 6 pkt
12. Daniel Jeleniewski – 5 pkt
13. Oliver Berntzon – 5 pkt
14. Rafał Okoniewski – 3 pkt
15. Matic Ivacic  – 1 pkt
16. Grzegorz Walasek – 1 pkt
17. Mateusz Błażykowski – ns
18. Mateusz Jagła – ns

Julia Pożarlik