ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz ze złotem w MPPK

Fot. Marcin Karczewski

Po bardzo wyrównanych i interesujących zawodach na torze w Grudziądz, ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM wygrał finał Maxim Power Mistrzostw Polski Par Klubowych i zdobył pierwsze w historii klubu złoto tej imprezy. Skład podium uzupełnili częstochowianie oraz zielonogórzanie.

Grudziądzanie od samego początku doskonale czuli się na domowej nawierzchni i w dwóch pierwszych wyścigach odnieśli podwójne zwycięstwa. Rywalami Krzysztofa Kasprzaka i Przemysława Pawlickiego były jednak słabsze drużyny. W starciu z ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa, grudziądzanie przegrali 2:4 i sprawa walki o mistrzostwo dość mocno się skomplikowała.

Częstochowianie również spisywali się bardzo solidnie. Przegrali oni co prawda z Pawłem Przedpełskim z EWINNER APATORA Toruń, ale w pozostałych wyścigach byli już skuteczniejsi i dokładali do dorobku kolejne punkty. Kluczowy dla końcowego rezultatu był jednak wyścig osiemnasty, w którym Kacper Woryna nie dał rady Damianowi Balińskiemu oraz Damianowi Dróżdżowi. Para FOGO UNII pozbawiła częstochowian szans na złoto, bo chwilę później ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM zapewnił sobie tytuł.

Brąz przypadł MARWIS.PL FALUBAZOWI Zielona Góra. Piotr Protasiewicz i Mateusz Tonder wypunktowali słabszych rywali i dołożyli kilka punktów w starciach z mocniejszymi przeciwnikami, co pozwoliło im zająć trzecią lokatę.

W walce o brązowe medale, do samego końca pozostawali wspomniani Baliński oraz Dróżdż. Na co dzień zawodnicy Metalika Recycling Kolejarza Rawicz, w Grudziądzu reprezentowali barwy broniącej tytułu FOGO UNII Leszno i pokazali się z dobrej strony, ale było to zbyt mało, by wywalczyć medal.

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali torunianie i wrocławianie. Liderem tych pierwszych był dobrze dysponowany w pierwszej fazie zawodów Paweł Przedpełski. Punkty dołożyli również toruńscy juniorzy. Młodzieżowcy BETARD SPARTY Wrocław w kilku wyścigach rywalizowali z mocnymi rywalami, ale bezskutecznie. Udało im się pokonać jedynie najsłabszy zespół turnieju, czyli MOJE BERMUDY STAL Gorzów. Rafał Karczmarz i Kamil Pytlewski przegrali podwójnie wszystkie wyścigi.

Wyniki

 1. ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – 27 pkt
  Krzysztof Kasprzak – 11+4
  Przemysław Pawlicki – 16+1
  Norbert Krakowiak NS
 2. ELTROX Włókniarz Częstochowa – 23 pkt
  Bartosz Smektała – 14+2
  Kacper Woryna – 9+1
 3. MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra 22 pkt
  Piotr Protasiewicz – 14+1
  Damian Pawliczak – 8+3
  Mateusz Tonder NS
 4. FOGO UNIA Leszno 20 pkt
  Damian Baliński – 5+1
  Szymon Szlauderbach – 5+2
  Damian Dróżdż – 10+1
 5. EWINNER APATOR Toruń – 18 pkt
  Paweł Przedpełski – 10
  Krzysztof Lewandowski – 6+1
  Karol Żupiński – 2+1
 6. BETARD SPARTA Wrocław – 10
  Mateusz Panicz – 3+1
  Przemysław Liszka – 7
 7. MOJE BERMUDY STAL Gorzów 6
  Rafał Karczmarz – 5
  Kamil Pytlewski – 1

Tekst: Joachim Piwek
Foto: Łukasz Trzeszczkowski