Znany terminarz eWinner 1. Ligi Żużlowej – ciekawe pary na inaugurację

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

W pierwszej kolejce kibice będą świadkami rywalizacji Orła Łódź z Lokomotivem Daugavpils. Rywalem eWinner Apatora Toruń będzie Car Gwarant Kapi Meble Budex Gniezno. Arged Malesa TŻ Ostrovia zmierzy się z Abramczyk Polonią Bydgoszcz, a Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie Unię Tarnów. Tak prezentuje się początek zmagań w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Kibice poznali pełny terminarz rozgrywek na sezon 2020.

Jak informuje polskizuzel.pl, drużyny eWinner 1. Ligi będą rywalizować co tydzień w weekendy (sobota i niedziela), z jednym małym wyjątkiem na początku sierpnia. Runda zasadnicza zakończy się 4 października, a faza play-off ma ruszyć 5 dni później. Mecze finałowe zostały z kolei zaplanowane na 16 i 19 października.

Decyzja o tym, czy faza ply-off będzie rozegrana jest uzależniona od decyzji organów rządowych w zakresie otwarcie stadionów dla publiczności w pełnym wymiarze.

To najlepszy możliwy terminarz w obecnych realiach, które są dla wszystkich trudne. Sezon startuje znacznie później, niż planowaliśmy, ale wraz z klubami jesteśmy optymistycznie nastawieni. Mamy tylko jedną rundę w środku tygodnia i oby tak pozostało. Mam nadzieję, że pogoda będzie naszym sprzymierzeńcem i nie będzie konieczności przekładania innych spotkań. Tego wszystkim działaczom życzę – powiedział Piotr Szymański dla polskizuzel.pl.

1 runda – sobota, 11 lipiec 2020 / niedziela, 12 lipiec 2020
KŻ Orzeł Łódź – SK Lokomotiv Daugavpils
eWinner Apator Toruń – CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno
Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Unia Tarnów

2 runda – sobota, 18 lipiec 2020 / niedziela, 19 lipiec 2020
Unia Tarnów – eWinner Apator Toruń
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – KŻ Orzeł Łódź
CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno – Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
SK Lokomotiv Daugavpils – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Pełny terminarz rozgrywek znajduje się TUTAJ.