Znane stałe dzikie karty na FIM Speedway Grand Prix 2020!

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Nie minęła doba od momentu, kiedy poznaliśmy nowego mistrza Świata, Bartosza Zmarzlika, a znani są już zawodnicy, do których trafiły stałe dzikie karty na przyszłoroczny cykl. Do czołowej ósemki dołączyli Tai Woffinden, Greg Hancock, Artem Laguta oraz Antonio Lindbaeck.

Tai Woffinden w połowie sezonu nabawił się kontuzji, która wykluczyła go na kilka rund GP. Po powrocie byłemu już mistrzowi Świata nie udało się odrobić strat. Greg Hancock z powodów rodzinnych nie wziął udziału w tym roku w żadnym z turniejów. Artem Laguta zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej, z kolei Antonio Lindbaeck 12. pozycję.

Pierwszą ósemkę na sezon 2020 FIM SGP tworzą: Bartosz Zmarzlik (mistrz Świata), Leon Madsen (wicemistrz), Emil Sayfutdinov (II wicemistrz), Fredrik Lindgren, Martin Vaculik, Maciej Janowski, Jason Doyle i Patryk Dudek. Z Grand Prix Challenge udział w cyklu zapewnili sobie Matej Zagar, Niels Kristian Iversen oraz Max Fricke.

Najlepszych zawodników świata będzie można zobaczyć podczas 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Zawody na PGE Narodowym w Warszawie odbędą się 16 maja. Bilety będzie można kupować od 9 października stronie internetowej kupbilet.pl, a także stacjonarnie w salonach Empik i Kolporter.

Lista startowa FIM SGP 2020:

 1. Bartosz Zmarzlik
 2. Leon Madsen
 3. Emil Sayfutdinov
 4. Fredrik Lindgren
 5. Martin Vaculik
 6. Maciej Janowski
 7. Jason Doyle
 8. Patryk Dudek
 9. Matej Zagar
 10.  Niels-Kristian Iversen
 11.  Artem Laguta
 12.  Antonio Lindbaeck
 13.  Tai Woffinden
 14.  Max Fricke
 15.  Greg Hancock