Znamy kolejnych uczestników finału IMEJ. Hellstroem-Baengs wygrał w Holsted

Fot. Dariusz Ryl

Zwycięstwem Philipa Hellstroema-Baengsa zakończyła się runda eliminacyjna do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów na torze w Holsted. Obok Szweda na podium stanęli Marcus Birkemose i Emil Breum.

Na owalu w Holsted dwaj główni faworyci do zwycięstwa – Philip Hellstroem-Baengs i Marcus Birkemose – zmierzyli się ze sobą już w drugim wyścigu dnia. Wówczas lepszy okazał się wychowanek Masarny Avesta, który pokonał swojego duńskiego rywala. W kolejnych biegach Hellstroem-Baengs dokładał do swojego dorobku trójki. Żużlowiec Aforti Startu Gniezno przegrał dopiero w czwartej serii startów z Emilem Breumem, który w całych zawodach zajął trzecią lokatę. Mimo to Hellstroem-Baengs wygrał i oprócz awansu do sierpniowego finału IMEJ, wywalczył również tytuł Mistrza Państw Nordyckich do lat 19.

Marcus Birkemose był głównym faworytem do zwycięstwa, jednak porażka z Hellstroemem-Baengsem nie była jedyną stratą punktów zawodnika MOJE BERMUDY STALI Gorzów. Duńczyk dał się pokonać również Emilowi Breumowi. Przegrał też z Espenem Solą i z dwunastoma punktami zajął drugie miejsce, jednak musiał o nie walczyć w biegu dodatkowym z Breumem.

Oprócz Hellstroema-Baengsa, Birkemose i Breuma awans do finału IMEJ do lat 19 wywalczyli również Norwegowie – wspomniany Espen Sola i Matthias Pollestad. Po biegu dodatkowym promocję z szóstego miejsca uzyskał jeszcze Esben Hjerrild. Ostatnich uczestników europejskiego czempionatu poznamy 26 czerwca w czeskim Divisovie. Finał IMEJ odbędzie się 7 sierpnia w Rydze. Przypomnijmy, że podczas rundy eliminacyjnej w Nagyhalasz awans wywalczyli już Karol Żupiński oraz Mateusz Cierniak.

Wyniki (za Speedway det är grejer det):
1. Philip Hellstroem-Baengs – 14 pkt
2. Marcus Birkemose – 12+3
3. Emil Breum – 12+2
4. Matthias Pollestad – 10
5. Espen Sola – 10
6. Esben Hjerrild – 9+3
7. Casper Henriksson – 9+2
8. Silas Hoegh – 9+1
9. Chris Waennerstrom – 6
10. Jesper Knudsen – 6
11. Noel Wahlqvist – 6
12. Rune Thorst – 5
13. Gustav Grahn – 4
14. Patrick Skaarup – 4
15. Ludvig Selvin – 3
16. Rasmus Pedersen – 0

 

Joachim Piwek