Zmiany trenerskie w PGE Ekstralidze. Piotr Żyto poprowadzi STELMET Falubaz!

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Na dzień przed otwarciem okienka transferowego nastąpiły przetasowania trenerów. Adam Skórnicki odszedł ze STELMET Falubazu, a zastąpi go Piotr Żyto, który wprowadził PGG ROW Rybnik do PGE Ekstraligi. Nowego szkoleniowca beniaminka najlepszej żużlowej ligi świata klub ogłosi w najbliższych dniach.

Dla Piotra Żyto to powrót do zielonogórskiego klubu. Funkcję trenera pierwszej drużyny pełnił on bowiem w sezonach 2009 i 2010. W tym czasie zdobył z zespołem złoty oraz srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2019 Piotr Żyto był trenerem drużyny z Rybnika, z którą awansował do PGE Ekstraligi.

– Przyjemnie jest wrócić do Zielonej Góry. W tym mieście mam dużo przyjaciół, a drużyna Falubazu zawsze była bliska mojemu sercu. Kilka dni temu obchodziliśmy 10 rocznicę wywalczenia złotego medalu na torze w Toruniu, mam nadzieję, że w sezonie 2020 ponownie powalczymy o miejsce w ligowej czołówce – powiedział Piotr Żyto w rozmowie z portalem zuzel.falubaz.com.

– Kandydatura Piotra Żyto na trenera STELMET Falubazu była dla mnie jedną z najbardziej naturalnych. Pracując z naszą drużyną w sezonach 2009 i 2010 był osobą w pełni oddaną klubowi i bardzo profesjonalną. Liczę, że jego doświadczenie pomoże nam w realizacji celów, które sobie zakładamy – powiedział Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA.

Źródło: zuzel.falubaz.com