Zmarzlik po raz czwarty zwyciężył w kwalifikacjach. 2022 FIM SGP of Germany okaże się szczęśliwe dla Polaka?

Fot. Marcin Karczewski

Za nami kwalifikacje FIM SGP of Germany. Najlepszy okazał się Bartosz Zmarzlik z czasem 14,40, dla którego był to czwarty triumf w tym sezonie w tym etapie. Tuż za nim uplasował się Robert Lambert, który uzyskał czas 14,47, a na trzecim miejscu Maciej Janowski (14.51). Transmisja z turnieju głównego w Eurosport Extra (usługa w Player.pl).

Do tej pory Bartosz Zmarzlik zdominował kwalifikacje. Triumfował w Gorican, Warszawie, Pradze, a także teraz w Teterowie. Dużym zagrożeniem był dla niego Robert Lambert, lecz zawodnik MOJE BERMUDY STALI Gorzów odbił mu pierwszą lokatę w ostatniej serii startów kwalifikacyjnych.

Zawody w Teterowie są czwartą odsłoną zmagań o tytuł najlepszego żużlowca globu. W Chorwacji triumfował Zmarzlik. Warszawa dalej jest zaczarowana dla reprezentantów Polski, a zwyciężył w niej Max Fricke. Praga okazała się szczęśliwa dla Martina Vaculika, który odbił się od końca stawki w klasyfikacji generalnej.

W klasyfikacji generalnej lidera klasyfikacji generalnej (Bartosza Zmarzlika) a Macieja Janowskiego dzieli tylko jeden punkt. Tuż za ich plecami plasuje się Leon Madsen, który traci do zawodnika BETARD SPARTY Wrocław 3 “oczka”. Zawody na niemieckim owalu mogą być szalenie ważne dla czołówki, gdyż każda strata Zmarzlika może być kluczowa.

Pozostali Polacy walczący o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu zajmują 14. i 15. miejsce. Patryk Dudek będzie chciał powiększyć swój dorobek na niemieckim owalu i odbić się od końca stawki, a Paweł Przedpełski z 12 “oczkami” liczy, że szczęście wreszcie się uśmiechnie, a rundę GP będzie mógł zaliczyć do udanych.

Początek turnieju w Teterowie już o godz. 19:00. Transmisja LIVE w Eurosport Extra (płatna usługa Player.pl).

Lista startowa Grand Prix Niemiec w Teterowie:

 1. Leon Madsen (Dania)
 2. Max Fricke (Australia)
 3. Anders Thomsen (Dania)
 4. Maciej Janowski (Polska)
 5. Robert Lambert (Wielka Brytania)
 6. Jack Holder (Australia)
 7. Jason Doyle (Australia)
 8. Fredrik Lindgren (Szwecja)
 9. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
 10. Kai Huckenbeck (Niemcy)
 11. Patryk Dudek (Polska)
 12. Martin Vaculik (Słowacja)
 13. Bartosz Zmarzlik (Polska)
 14. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
 15. Mikkel Michelsen (Dania)
 16. Paweł Przedpełski (Polska)
 17.  Norick Bloedorn (Niemcy) – rezerwowy
 18. Lukas Baumann (Niemcy) – rezerwowy

Paulina Wiśniewska