Zmarzlik najskuteczniejszym, a Janowski najbardziej zapracowanym zawodnikiem PGEE

08.08.2022 12:11

Bartosz Zmarzlik ze średnią 2,632 pkt/bieg został najskuteczniejszym zawodnikiem rundy zasadniczej PGE Ekstraligi 2022. Najwięcej biegów, bo aż 88 odjechał Maciej Janowski, który zdobył też największą liczbę punktów (187). Tak wynika ze statystyk sezonu regularnego.

Bartosz Zmarzlik najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi

2-krotny Indywidualny Mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik został najskuteczniejszym zawodnikiem rundy zasadniczej PGE Ekstraligi 2022. Żużlowiec MOJE BERMUDY STAL Gorzów po 14 meczach legitymuje się średnią 2,632 pkt/bieg. Drugie miejsce zajął 4-krotny Indywidualny Mistrz Polski, Janusz Kołodziej (2,484 pkt/bieg). Na trzecim został sklasyfikowany cały czas przechodzący proces rehabilitacyjny po kontuzji, Nicki Pedersen (2,448 pkt/bieg). Należy wziąć jednak pod uwagę, że Duńczyk wystąpił tylko w 6 spotkaniach. Na 2 kolejnych miejscach uplasowali się 2 inni reprezentanci kraju Hamleta – Leon Madsen (2,389 pkt/bieg) i Mikkel Michelsen (2,360 pkt/bieg). Na kolejnych pozycje znaleźli się Martin Vaculik (2,259 pkt/bieg), Maciej Janowski (2,250 pkt/bieg), Robert Lambert i Patryk Dudek (obaj zawodnicy zanotowali średnią 2,174 pkt/bieg), natomiast pierwszą dziesiątkę klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników zamyka Dominik Kubera (2,130 pkt/bieg).

Maciej Janowski najbardziej zapracowanym żużlowcem w lidze

Najwięcej punktów w rundzie sezonie zasadniczym tegorocznych rozgrywek zdobył żużlowiec BETARD SPARTY Wrocław, Maciej Janowski, który uzbierał na swoim koncie 187 oczek i 10 bonusów. Drugie miejsce w tej klasyfikacji z liczbą 176 punktów i 3 bonusów zajął Bartosz Zmarzlik. Na trzeciej lokacie uplasował się Brytyjczyk, Robert Lambert, który zdobył 171 punktów i 16 bonusów. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Patryk Dudek (170+17), Mikkel Michelsen (167+10), Leon Madsen (165+7), Janusz Kołodziej (152+7), Chris Holder (151+5), Tai Woffinden (149+12) oraz Daniel Bewley (140+14).

Podobnie jak w przypadku największej liczby punktów największą liczbą odjechanych biegów legitymuje się Janowski, który pod taśmę w 14 dotychczasowych spotkaniach podjeżdżał 88 razy. Dwa następne miejsca przypadły zawodnikom FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń, Patrykowi Dudkowi i Robertowi Lambertowi, którzy startowali w 86 biegach. Kolejne miejsca zajęli: Daniel Bewley (85), Paweł Przedpełski (84), Maksym Drabik i Tai Woffinden (obaj po 82), Jack i Chris Holderowie (obaj po 79), natomiast na 10. miejscu został sklasyfikowany Przemysław Pawlicki (78).

Więcej statystyk jest dostępne TUTAJ.

Czy wiesz, że…

• w dotychczasowych 56 meczach zawodnicy jedynie 4-krotnie zostali wykluczeni z powtórki biegu za dotknięcie taśmy startowej
  • w rundzie zasadniczej sezonu 2022 18 żużlowców zanotowało łącznie 26 defektów
  • sędziowie wykluczyli z powtórki biegu 31 zawodników łącznie 43 razy
  • 9 żużlowców zapoznało się z nawierzchnią toru łącznie 10 razy
  • tylko Oliver Berntzon z ARGED MALESA Ostrów został wykluczony z biegu za przekroczenie czasu 2 minut.