Bartosz Zmarzlik najlepszy w 2019 Betard Wroclaw FIM SGP of Poland!

03.08.2019 21:39

Wygraną Bartosza Zmarzlika zakończył się 2019 Betard Wrocław FIM SGP of Poland. Na podium znaleźli się również Martin Vaculik, który zajął 2. miejsce oraz Leon Madsen na 3. miejscu. W finale znalazł się także Janusz Kołodziej, który zakończył wyścig na 4. miejscu.

Pierwsza seria startów pokazała, że czekają nas ogromne emocje w dalszej części. Było dużo mijanek i praktycznie do samej mety zawodnicy się tasowali. Po przerwie do jazdy powrócił kontuzjowany Tai Woffinden i w pierwszej odsłonie startów zdobył 2 “oczka”. Po aktualnym mistrzu Świata nie widać było śladu urazu. Na torze pokazał się z strony na początku zawodów, jednak z biegiem czasu, nieco osłabł. W kolejnych seriach do swojego dorobku punktowego dołożył kolejno 1,0,1,2.

W drugiej serii, w biegu numer 6, doszło do upadku Antonio Lindbaecka. Sprawcą upadku Szweda był Matej Zagar, który został wykluczony z powtórki biegu. Lindbaeck podniósł się z toru i o własnych siłach powrócił do parku maszyn, po czym przystąpił do wyścigu i go wygrał. Za plecami zawodnika uplasowali się Jason Doyle i Max Fricke. W biegu numer 7 mogliśmy podziwiać jazdę Leona Madsena. Zawodnik forBET Włókniarza wygrał gonitwę w wielkim stylu. Duńczyk minął najpierw Artema Lagutę, a następnie bez problemu pokonał Fredrika Lindgrena.

W 11. biegu wrzało na torze. Byliśmy świadkami bardzo dobrego ataku Jasona Doylea na drugim łuku. Bez problemu minął Bartosza Zmarzlika i Fredrika Lindgrena. Ostatni do mety dojechał Niels Kristian Iversen, który był daleko za rywalami. Po 12. wyścigach na prowadzeniu byli Janusz Kołodziej i Leon Madsen, którzy na swoim koncie zgromadzili po 8 punktów.

Czwarta seria rozpoczęła się od wygranej Patryka Dudka. Jason Doyle na ostatnim łuku zanotował defekt, jednak dobiegł do mety. W biegu 14. stawkę zamknął Niels Kristian Iversen, a Maciej Janowski po walce z Artemem Lagutą zdobył 3 punkty. Bieg 15. rozegrał się za plecami Martina Vaculika. Max Fricke próbował dogonić Słowaka, lecz jednak to się nie udało. Tai Woffinden, który brał udział w tej gonitwie, zajął finalnie trzecie miejsce. 16. gonitwa została przerwana z powodu nierównego startu. Emil Sayfudinov otrzymał ostrzeżenie, a bieg został powtórzony w pełnym składzie. Najlepiej w powtórce wystartował Bartosz Zmarzlik, lecz pokonał go Sayfudinov. Czwarta seria startów przyniosła nam zmianę w najlepszej trójce. Prowadzenie objął zawodnik FOGO Unii Leszno, a na drugim miejscu znalazł się Janusz Kołodziej. Leon Madsen zajmował 3. miejsce.

Piąta seria startów rozpoczęta zwycięstwem zawodnika Patryka Dudka. Do ostatnich metrów o punkt walka toczyła się między Iversenem, a Frickiem. Ostatecznie jeden punkt powędrował na konto zawodnika GET WELL Toruń. Kolejna gonitwa przebiegła pod dyktando Bartosza Zmarzlika. Martin Vaculik próbował podjechać i minąć Zmarzlika, lecz ten był za szybki. W biegu numer 19 na pewne prowadzenie  wysunął się Janusz Kołodziej i tak też zostało do końca. Maciej Janowski toczył bój do samej mety z Antonio Lindbaeckiem o dwa punkty i dzięki swojej pewnej jeździe udało mu się je dowieźć. Seria zasadnicza zakończona wygraną Emila Sayfudinova. Tai Woffinden starał się napędzić i znaleźć odpowiednią ścieżkę, lecz Emil nie pozwolił sobie odebrać pierwszej pozycji.

Do półfinałów awansowało czterech polaków – Janusz Kołodziej (13 pkt), Bartosz Zmarzlik (11 pkt), Maciej Janowski (11 pkt) oraz Patryk Dudek (8 pkt). W biegach numer 21 i 22 znaleźli się również Emil Sayfudinov, Leon Madsen, Martin Vaculik i Antonio Lindbaeck.

W pierwszym półfinale znaleźli się Sayfudinov, Vaculik, Dudek i Madsen. Wyścig wygrał Słowak i wraz z Duńczykiem awansował do wielkiego finału. W drugim półfinale znalazł się Kołodziej, Lindbaeck, Janowski oraz Zmarzlik. Idealnie spod taśmy wystartował Bartosz Zmarzlik. Do ostatnich metrów trwałą fascynująca walka między Maciejem Janowskim i Januszem Kołodziejem. Ostatecznie to Bartosz Zmarzlik z Januszem Kołodziejem dołączyli do Martina Vaculika i Leona Madsena.

Finał to zdecydowana wygrana Zmarzlika. Za nim uplasował się Martin Vaculik i Leon Madsen. Po pierwszym okrążeniu Zmarzlik wysunął się na prowadzenie i nie odpuścił do ostatnich metrów. Madsen pokonał Kołodzieja i zajął 3. miejsce na podium.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej ponownie znajduje się trzech zawodników: Zmarzlik, Sayfutdinov i Madsen (wszyscy po 61 pkt). Czwarty plasuje się Vaculik (59 pkt), a piąty Dudek (55 pkt). Czołową ósemkę uzupełniają Lindgren (47 pkt), Kołodziej (44 pkt) i Janowski (36 pkt), który skutecznie odrabia straty po kontuzji z początku sezonu.