Zmarzlik i Dudek z tablicami w Alei Zwycięzców Memoriału Edwarda Jancarza

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

We wtorek (19 marca) w Gorzowie uroczyście odsłonięto kolejne pamiątkowe tablice w Alei Zwycięzców Memoriału Edwarda Jancarza. Zwyczaj ten został zapoczątkowany w 2017 roku, a pierwszymi zawodnikami, którzy dostąpili tego zaszczytu byli Hans Nielsen i Patryk Dudek. Tym razem swoje pamiątkowe tablice odsłaniali Bartosz Zmarzlik i ponownie Dudek.

Całe przedsięwzięcie to inicjatywa gorzowskiego klubu, który w ten sposób chce uhonorować zwycięzców Memoriału Edwarda Jancarza. Rozpoczęło się w 2017 roku, kiedy to odsłonięto pierwsze takie tablice z odciskiem dłoni. Wtedy tego zaszczytu dostąpili Hans Nielsen oraz Patryk Dudek, czyli wtedy zwycięzcy pierwszego i ostatniego Memoriału Edwarda Jancarza. Wtedy także prezes Ireneusz Maciej Zmora zapowiadał, że będą przygotowywane kolejne tablice.

Jak donosi portal sportowygorzow.pl, tym razem swoje tablice odsłaniali Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik. Żużlowiec Falubazu Zielona Góra miał już jedną, za zwycięstwo w 2017 roku, natomiast kapitan TRULY.WORK Stali Gorzów dostąpił zaszczytu odsłonięcia tablicy za triumf w ostatnim Memoriale, który był jego pierwszym w historii. – Bardzo fajna inicjatywa. Dobra lokalizacja, ponieważ wszyscy będą mogli czytać te nazwiska. Fajnie, że droga na stadion zaczyna się właśnie od takich tablic. Oby więcej było odciśniętych rąk lubuskich i gorzowskich – powiedział Zmarzlik.

Mogę ponownie tutaj być i odsłonić po raz kolejny swoją tablicę. Cieszę się, że ten turniej odbywa się w Gorzowie i są takie tablice. Mam nadzieję, że ten Memoriał będzie się odbywać jeszcze przez wiele lat. Do drugiego mostu jest jeszcze kawałek drogi, więc pewnie sporo turniejów będzie – śmiał się żużlowiec Falubazu, odnosząc się do słów prezesa TRULY.WORK Stali, który zapowiadał, że cała aleja będzie do tzw. mostu żelaznego.

Obaj zawodnicy to także wicemistrzowie świata, o czym przypomniał właśnie włodarz klubu z Gorzowa. – Patryk po zwycięstwie w 2017 roku został wicemistrzem świata. Bartek po zwycięstwie w 2018 roku także został wicemistrzem świata. Z tego miejsca życzę wam, żeby w 2019 roku był tytuł mistrza świata. Kto zdobędzie, to już między sobą ustalcie – zaznaczył Ireneusz Maciej Zmora.

Gorzowski klub chce kontynuować odsłanianie tablic zwycięzców Memoriału Edwarda Jancarza, a jeszcze w kwietniu planuje także odsłonięcie pomnika Edmunda Migosia. – Tę tradycję chcemy kontynuować, jeszcze dużo miejsca na chodniku zostało. Przede mną i osobami w klubie zadanie, aby uzupełnić tablice poprzednich triumfatorów. Chcielibyśmy każdego roku odsłaniać dwie tablice, tego najlepszego z ostatniej edycji i jedną historyczną – stwierdził prezes TRULY. WORK Stali.

16. edycja Memoriału Edwarda Jancarza odbędzie się już 31 marca.

Źródło: sportowygorzow.pl