Złoto wygrane po biegu dodatkowym. Jakub Miśkowiak Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski!

08.09.2021 20:03

Dopiero bieg dodatkowy wyłonił nowego mistrza Polski wśród juniorów. Jakub Miśkowiak wygrał finał rozgrywany na torze w Częstochowie. Drugi był Wiktor Lampart. Brązowy medal zdobył Mateusz Świdnicki.

Od początku zawody były bardzo emocjonujące – w końcu do Częstochowy zjechali najlepsi juniorzy kraju. Od “trójek” zaczęli główni faworyci – Mateusz Cierniak, Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki, natomiast Wiktor Lampart wywalczył dwa “oczka”.

Do groźnych sytuacji doszło w czwartym biegu. Najpierw motocykla nie opanował Piotr Gryszpiński i upadł na pierwszym łuku, z kolei w powtórce niemalże jednocześnie zanotowali upadek Mateusz Panicz i Dawid Rempała. Po tych zdarzeniach zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk wycofał się z zawodów.

Nawierzchnia częstochowskiego owalu w środę nie należała do najprostszych. Sam trener kadry, Rafał Dobrucki, przyznał, że jest przyczepna. Taki rozwój sytuacji sprawił wiele problemów zawodnikom, którzy dość często upadali lub tracili pozycje przez różne sytuacje torowe.

Przez całe zawody główni faworyci rywalizowali między sobą o miano najlepszego młodzieżowca kraju. Dopiero po biegu dodatkowym okazało się, że mistrzem kraju został Jakub Miśkowiak, a drugie miejsce zajął Wiktor Lampart. Podium uzupełnił Mateusz Świdnicki.

Wyniki:
1.
Jakub Miśkowiak (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa) – 13 (3,2,3,2,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
2. Wiktor Lampart (MOTOR Lublin)- 13 (2,3,3,3,2) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
3. Mateusz Świdnicki (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa) – 12 (3,3,0,3,3)
4. Mateusz Cierniak (MOTOR Lublin) – 11 (3,1,3,3,1)