Złoto na torze i w konkursie? Podprowadzające MOTORU Lublin w Miss Startu PGE Ekstraligi 2022

Fot. Przemysław Gąbka

1 sierpnia rozpoczęła się kolejna edycja Miss Startu PGE Ekstraligi. W tej edycji MOTOR Lublin reprezentują dwie podprowadzające – Klaudia Kamińska oraz Marlena Rokicka. Czy w tym roku reprezentantka drużyny lidera po rundzie zasadniczej ponownie sięgną po wygraną w konkursie? Głosowanie trwa do 28 sierpnia (do godz. 23:59).

Początki przygody z żużlem…

– Od dziecka tak naprawdę chodziłam na żużel. Mój tata był mechanikiem, jak był młodszy. Wiem, co to jest żużel i oglądałam już zanim rozumiałam, na czym to polega. Pierwszy raz na meczu byłam, gdy miałam może z 5 lub 6 lat. Z kolei pierwsze świadome zawody, które pamiętam do dzisiaj to mecz Polska – Mistrzowie Świata w 2013 roku. Wcześniej też chodziłam, gdy jeździł m.in. Paweł Miesiąc i Karol Baran – mówi Klaudia Kamińska dla speedwayekstraliga.pl.

– Moje początki, to tak naprawdę był mój pierwszy mecz. Muszę otwarcie przyznać, że wcześniej nie interesowałam się żużlem, ale mnie mocno urzekł. Był to mecz w kwietniu ubiegłego roku, nie pamiętam dokładnie z kim. Wtedy jeszcze było dużo obostrzeń, stadion był strasznie pusty. Wtedy zakochałam się w żużlu i od tamtej pory nie opuściłam żadnego meczu, czy to podprowadzająca, czy jako kibic – mówi Marlena Rokicka.

Co czuje się, będąc blisko klubu i biorąc udział w meczach?

– Czuję ogromny stres przede wszystkim, ale też dumę. Tak jak mówiłam, mój tata od dziecka “siedzi” w żużlu i jesteśmy rodzinką żużlową, wszyscy jesteśmy gdzieś w to zaangażowani, więc jestem bardzo dumna, że mogę uczestniczyć w tym wszystkim – dodała Klaudia.

– Przede wszystkim już będąc na miejscu podprowadzającej, gdy wyprowadzamy zawodników, czuję ogromną adrenalinę. Myślę, że każda z nas się stresuje, bo zaraz nasi zawodnicy wyjadą – przyznała Marlena.

Hobby lub inne zajęcie poza rolą podprowadzającej?

– Pracuję w salonie kosmetycznym. Jestem stylistką rzęs i brwi – zakończyła krótko Klaudia Kamińska.

– Poza żużlem pracuję na budowie. Odbywam obecnie praktyki, jestem po studiach architektonicznych i zaczęłam od takiej stricte praktyki na budowie, zamiast siedzieć za biurkiem, bo taka praca mnie nudzi – zakończyła Marlena Rokicka.

Głosowanie na Miss Startu PGE Ekstraligi 2022 trwa do 28 sierpnia w aplikacji mobilnej (Ekstraliga App) oraz TUTAJ

Michał Mielnik