Zlata Prilba ponownie dla Jasona Doyle’a

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Jason Doyle drugi rok z rzędu wygrał Zlatą Prilbę, rozgrywaną w czeskich Pardubicach. Drugą pozycję zajął Andzejs Lebedevs, a trzeci był Patryk Dudek. W finale pojechali także Max Fricke (4. miejsce), Antonio Lindbaeck (5. miejsce) oraz Jack Holder (6. miejsce).

Eliminacje (pod uwagę brane są dwa najlepsze biegi):

Grupa 1:
1. Pontus Aspgren (Szwecja) – 10 (5,5,-)
2. Lasse Bjerre (Dania) – 8 (3,4,4)
3. Josef Franc (Czechy) – 7 (4,3,3)

4. Nicolas Covatti (Włochy) – 6 (1,1,5)
5. Max Dilger (Niemcy) – 4 (2,2,2)
6. Norbert Magosi (Węgry) – 1 (0,0,1)

Grupa 2:
1. Andzejs Lebedevs (Łotwa) – 10 (5,5,-)
2. Tero Aarnio (Finlandia) – 9 (4,t,5)
3. Zdenek Simota (Czechy) – 7 (2,4,3)

4. Lukas Fienhage (Niemcy) – 7 (1,3,4)
5. Hynek Stichauer (Czechy) – 5 (3,2,2)
6. Adrian Gała (Polska) – 0 (u/-,-,-)

Grupa 3:
1. Jack Holder (Australia) – 10 (5,5,ns)
2. Matic Ivacic (Słowenia) – 8 (3,2,5)
3. Ben Barker (Wielka Brytania) – 8 (2,4,4)

4. Zdenek Holub (Czechy) – 7 (4,3,3)
5. Alessandro Milanese (Włochy) – 2 (1,1,1)
6. Gleb Chugunov (Rosja) – 0 (d,-,-)

Grupa 4:
1. Viktor Kulakov (Rosja) – (3,3,5)
2. Paco Castagna (Włochy) – (1,5,3)
3. Chris Harris (Wielka Brytania) – 8 (4,4,4)
——
4. Michael Haertel (Niemcy) – 7 (5,d,2)
5. Ondrej Smetana (Czechy) – (2,2,1)
6. Patrik Mikel (Czechy) – 1 (0,1,0)

Ćwierćfinały (pod uwagę brane są dwa najlepsze biegi):

Grupa 1:
1. Patryk Dudek (Polska) – 10 (5,3,5)
2. Tero Aarnio (Finlandia) – 8 (3,5,2)
3. Matej Zagar (Słowenia) – 7 (d,4,3)

4. Pontus Aspgren (Szwecja) – 6 (4,2,u/-)
5. Jan Kvech (Czechy) – 6 (2,d,4)
6. Ben Barker (Wielka Brytania) – 2 (1,1,1)

Grupa 2:
1. Vaclav Milik (Czechy) – (3,3,5)
2. Viktor Kulakov (Rosja) – 8 (1,5,3)
3. Max Fricke (Australia) – (4,4,4)

4. Lasse Bjerre (Dania) – (5,1,0)
5. Jurica Pavlic (Chorwacja) – (0,2,2)
6. Zdenek Simota (Czechy) – (2,0,1)

Grupa 3:
1. Jason Doyle (Australia) – 9 (5,d,4)
2. Jack Holder (Australia) – 9 (4,5,ns)
3. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 8 (3,3,5)

4. Rune Holta (Polska) – (1,4,3)
5. Paco Castagna (Włochy) – (2,2,2)
6. Josef Franc (Czechy) – 1 (0,d,1)

Grupa 4:
1. Martin Vaculik (Słowacja) – 10 (5,5,ns)
2. Chris Holder (Australia) – (3,4,5)
3. Andzejs Lebedevs (Łotwa) – 8 (4,3,4)
—-
4. Mads Hansen (Dania) – (1,1,3)
5. Chris Harris (Wielka Brytania) – 4 (2,2,2)
6. Matic Ivacic (Słowenia) – 0 (w/u,-,-)

Rezerwowi:
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) – 1 (0,0,1)

Półfinały (pod uwagę brane są dwa najlepsze biegi):

Grupa 1:
1. Andzejs Lebedevs (Łotwa) – 9 (4,1,5)
2. Jack Holder (Australia) – (2,5,3)
3. Patryk Dudek (Polska) – (5,3,ns)

4. Martin Vaculik (Słowacja) – (3,2,4)
5. Viktor Kulakow (Rosja) – (1,4,2)
6. Matej Zagar (Słowenia) – 1 (d,0,1)

Grupa 2:
1. Jason Doyle (Australia) – 10 (5,5,ns)
2. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – (3,w,5)
3. Max Fricke (Australia) – (1,4,4)

4. Chris Holder (Australia) – (4,2,3)
5. Vaclav Milik (Czechy) – (3,3,2)
6. Tero Aarnio (Finlandia) – (0,1,ns)

Finały:
Mały finał: Vaculik, Zagar, Ch. Holder, Kulakov, Milik, Aarnio
Wielki finał: Doyle, Lebedevs, Dudek, Fricke, Lindbaeck, J. Holder

Wyniki za sportowefakty.pl
Fot. Patryk Kowalski