Ziółkowski o debiucie Drabika: ja jestem zadowolony

Fot. Małgorzata Cieśluk

Podczas inauguracji PGE Ekstraligi 2022, w barwach MOTORU Lublin debiutował Maksym Drabik. Jego wynik można zaliczyć do udanych – wsparł swoją nową drużynę siedmioma punktami i jednym bonusem w wywalczeniu zwycięstwa na gorzowskim torze. Występ zawodnika skomentował Jacek Ziółkowski.

– Pojechał bardzo dobrze. Wygrał bardzo ważny, czternasty wyścig. Na początku może nie miał prędkości. W tym biegu, w którym przyjechał czwarty, widać było, że jest szybki, tylko nie miał tam miejsca na wejściu w drugi łuk i musiał zamknąć gaz, ale już było ok. W przedostatnim starciu przyjechał drugi. Potem, w tym naprawdę bardzo ważnym biegu, zwyciężył i ja jestem zadowolony – podsumował Ziółkowski w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl.

Czy według szkoleniowca MOTORU jest coś, nad czym zespół musi popracować? – Nad kolejnymi zwycięstwami, oczywiście. Zaczęliśmy od meczu wyjazdowego w Gorzowie i bardzo bym chciał, żebyśmy zakończyli również sezon tutaj w finale – skomentował krótko trener wicemistrzów Polski.

Aleksandra Szymaniak