ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa triumfuje w Lesznie

Fot. Patryk Kowalski

W pierwszym piątkowym meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej PGE Ekstraligi, FOGO UNIA Leszno musiała uznać wyższość ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa. Zawody zakończyły się wynikiem 40:50. W dwumeczu lepsi okazali się częstochowianie (86:94).

Spotkanie od samego początku było zacięte i emocjonujące. W trzeciej gonitwie dnia na tor upadł Jaimon Lidsey. Na szczęście Australijczyk wstał o własnych siłach i udał się do parku maszyn. Żużlowiec miejscowych został wykluczony z powtórki.

Druga seria startów była bardzo wyrównana. Kibice zgromadzeni na trybunach i przed telewizorami byli świadkami kilku emocjonujących wyścigów. Po dwunastej gonitwie nad stadionem im. Alfreda Smoczyka zaczął padać deszcz, na szczęście po opadach zawody były kontynuowane.

Przed biegami nominowanymi ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ prowadził z FOGO UNIĄ 44:34. Wyścigi nominowane były tylko formalnością.

Najskuteczniejszym żużlowcem w drużynie miejscowych był Janusz Kołodziej (12). Najwięcej punktów dla gości wywalczyli Leon Madsen (11) i Kacper Woryna (10). Rajderem meczu został Fredrik Lindgren.

Pełna relacja dostępna TUTAJ

 

Aleksandra Gucia