Zawodnicy z talentem w MOJE BERMUDY Stali Gorzów

25.03.2021 16:21

MOJE BERMUDY STAL Gorzów na pozycję U24 wybrało dwóch zawodników z dużym potencjałem — Rafała Karczmarza i Marcusa Birkemose. Przed nimi ogromne wyzwanie, by pokazać się z jak najlepszej strony i wspomóc zespół w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Sezon 2020 był ostatnim sezonem Rafała Karczmarza na pozycji juniora. Choć jeszcze rok wcześniej chciał zakończyć karierę, to chwilę przed inauguracyjnym meczem postanowił ją kontynuować. Śmiało można powiedzieć, że podjął słuszną decyzję, ponieważ zawodnik okazał się dużym wzmocnieniem dla MOJE BERMUDY STALI Gorzów. Oczywiście miał swoje wzloty i upadki, jednak woli walki nie można mu odjąć. Wobec tego klub zaproponował Karczmarzowi dalszą jazdę w drużynie, tym samym wspierając jego rozwój w najlepszej żużlowej lidze świata.

Warto więc przypomnieć kilka bardzo dobrych meczów w wykonaniu Rafała Karczmarza w minionym sezonie. Pierwszy tak dobry występ zaliczył w niedokończonym przez pożar rozdzielni spotkaniu z ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa na gorzowskim torze. Zdobył wtedy 6 punktów, wygrywając w biegu juniorskim, a potem przywożąc kolejno 2 i 1 punkt. 17 sierpnia MOJE BERMUDY STAL Gorzów podejmowała u siebie BETARD SPARTĘ Wrocław. To były najlepsze zawody w wykonaniu Karczmarza w sezonie 2020 — przywiózł on 9 punktów i bonus. Natomiast w półfinałowym meczu na stadionie olimpijskim we Wrocławiu dołożył do wyniku (46:44) 6 punktów. W końcowej klasyfikacji PGE Ekstraligi zawodnik uplasował się na 46. miejscu ze średnią 1.104, w sumie zapisując na swoim koncie 74 “oczka”, w tym dwa bonusy.

Marcus Birkemose dołączył do MOJE BERMUDY STALI Gorzów w 2019 roku. W ostatnim sezonie został jednak wypożyczony do II-ligowego zespołu SpecHouse PSŻ Poznań, który jest w stałej współpracy z gorzowskim klubem. Zawodnik radził sobie fantastycznie, co daje nadzieję na dobry debiut w PGE Ekstralidze. Finalnie uzyskał średnią biegową 2.225.

Oprócz satysfakcjonujących wyników na polskim torze, Birkemose ma również liczne osiągnięcia w Danii. Tylko w 2020 roku zajął 2. miejsce w Pucharze Europy Juniorów w Zarnovicy, 3. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Danii, a także zdobył tytuł Indywidualnego Młodzieżowego Mistrza Danii i tytuł Indywidualnego Mistrza Europy Juniorów. Może pochwalić się także drużynowymi sukcesami: srebrnym medalem Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów i drugim srebrnym medalem w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów.