Zapowiedź finału U24 Ekstraligi (06.09, godz. 18:30)

Fot. Marcin Kubiak

Dziś w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się drugi mecz finałowy U24 Ekstraligi. W rywalizacji zespołów z Leszna i Ostrowa, aktualnie lepsi są gospodarze, którzy wygrali 30 sierpnia 51:39 w pierwszym meczu. Początek zawodów o godz. 18:30.

W pierwszym meczu finałowym AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno do drugiego biegu utrzymywała stan remisowy, w kolejnej części zawodów na prowadzenie wyszli goście z Ostrowa i mimo dobrej postawy Damiana Ratajczaka (13 pkt) – nie oddali go do końca. W zespole ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski najlepiej spisali się Tim Sorensen (10+1) i Filip Hjelmland (11+1).

Lista klasyfikacyjna zawodników U24 Ekstraliga dostępna jest TUTAJ. Wśród sklasyfikowanych zawodników ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski najlepszy jest Matias Nielsen (2,476), w drużynie z Leszna Keynan Rew (2,463 – obecnie wypożyczony do Wilków Krosno).

Trzecie miejsce w rozgrywkach U24 Ekstraliga zajęła WTS Sparta Wrocław, tabela dostępna jest TUTAJ. Zgodnie z regulaminem U24 Ekstraliga miejsca od trzeciego do ostatniego zajęły drużyny według kolejności miejsc zajętych po części zasadniczej rozgrywek).

Zwycięzca dzisiejszego finału otrzyma puchar przechodni, a zawodnicy obu drużyn uczestniczących w drugim meczu finałowym oraz trenerzy i managerowie tych drużyn otrzymają pamiątkowe medale.

SKŁADY ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski – AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno

GOSPODARZE:

GOŚCIE: