Zakończenie kolejki pod znakiem remisów? – zapowiedź niedzielnych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Piątkowe mecze rozpoczynające 9. rundę PGE Ekstraligi dostarczyły kibicom wielu emocji. Nie inaczej powinno być w niedzielę – oba spotkania, z dużą dozą prawdopodobieństwa, nie powinny być pogromami, lecz meczami na styku. Spotkania w Gorzowie oraz we Wrocławiu LIVE w nSport+.

Niedzielne emocje rozpoczną się w Gorzowie Wielkopolskim. Gospodarze, po przymusowej przerwie, wracają na swój obiekt i będą na nim podejmować gości z Lublina. O ile kwestia punktu bonusowego jest raczej w tym dwumeczu rozstrzygnięta (goście przyjadą z zapasem 16 punktów zdobytych przy Alejach Zygmuntowskich), o tyle samo spotkanie powinno stać na wysokim poziomie. MOJE BERMUDY Stal Gorzów już od kilku tygodni ma przysłowiowy „nóż na gardle” i koniecznie musi zacząć zdobywać punkty, jeśli poważnie myśli o utrzymaniu w PGE Ekstralidze. O ile o postawę Bartosza Zmarzlika można być spokojnym, o tyle reszta zawodników prowadzona przez Stanisława Chomskiego stanowi wielki znak zapytania. Czy zatem lublinianie pokuszą się o pełną zdobycz punktową?

09.08, godz. 16:30 MOJE BERMUDY Stal Gorzów – Motor Lublin (pierwszy mecz 37:53)
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Studio: Mateusz Kędzierski, Grzegorz Zengota
Komentarz: Maciej Noskowicz, Tomasz Piszcz
Reporter: Piotr Bugajny

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Popołudniowy mecz będzie wstępem do spotkania, które chyba bez wielkiej przesady można określić hitem kolejki. FOGO Unia Leszno, podobnie jak wspomniani wyżej lublinianie, będzie bronić 16 punktowej zaliczki zdobytej na Smoczyku 22 czerwca. Mistrzowie Polski idą przez rozgrywki jak burza, wygrali do tej pory wszystkie spotkania i są pewnym liderem tabeli. Wrocławianie z kolei wyjechali tydzień temu z Lublina na tarczy i zajmują 5. miejsce, co z pewnością nie jest dla nich realizacją przedsezonowego planu. Najskuteczniejszy żużlowiec BETARD Sparty, Tai Woffinden, zajmuje 7. miejsce na liście klasyfikacyjnej sezonu 2020, ze średnią biegopunktową na poziomie 2,184. Dla odmiany, najlepszym leszczynianinem jest Emil Sayfutdinov, który ze średnią 2,629 jest najskuteczniejszym zawodnikiem do tej pory. Potencjalna wygrana wrocławian będzie niespodzianką, ale taką z gatunku tych, których można było się spodziewać.

09.08, godz. 19:15 BETARD Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno (pierwszy mecz 37:53)
LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Piotr Świderski
Komentarz: Tomasz Dryła, Robert Wardzała
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

PGE Ekstraliga 2020: Zapowiedź #WROLES

Wicemistrz kontra mistrz – starcie drugie w sezonie 2020 #PGEEkstraliga 🥊BETARD WTS Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno LIVE w nSport+ 📺#PGEE | PGE Ekstraliga

Opublikowany przez Speedway Ekstraliga Sobota, 8 sierpnia 2020

21:15 – Magazyn PGE Ekstraligi na żywo ze stadionu we Wrocławiu (nSport+)
Prowadzący: Marcin Majewski
Goście: Krzysztof Cegielski, Piotr Świderski, Tomasz Dryła, Leszek Demski

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store

Tomasz Kania