Zaczynamy walkę o medale! – zapowiedź półfinałów PGE Ekstraligi

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

FOGO Unia, MOJE BERMUDY Stal, BETARD Sparta, RM SOLAR Falubaz – czterech do brydża, a miejsc na podium tylko trzy. Zawodnicy PGE Ekstraligi przystępują do decydującej fazy sezonu, a pierwsze emocje kibice poczują w Zielonej Górze oraz we Wrocławiu.

FOGO Unia Leszno od wielu lat jest co roku murowanym kandydatem do tytułu (i w dużej mierze z oczekiwań kibiców się wywiązuje). Obrońcy złotego medalu za półfinałowych rywali będą mieli żużlowców z Zielonej Góry, z którymi w sezonie zasadniczym poradzili sobie tylko na własnym torze, musząc się pogodzić z utratą punktu bonusowego w kontekście dwumeczu. Gospodarze niedzielnego spotkania teoretycznie mogą mieć ułatwione zadanie – wystarczy, że powtórzą wynik z 6 września. Patrząc realnie, ciężko jednak założyć, że w drużynie Piotra Barona zawodnicy nie wyciągną wniosków z porażki sprzed kilkunastu dni.

20.09, godz. 16:30 RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – FOGO Unia Leszno
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 16:00)

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Maciej Głód
Kontroler techniczny: Błażej Demski

Dużo dodatkowych smaczków na pewno będzie za sobą nieść drugie niedzielne spotkanie. Bartosz Zmarzlik do meczu z wrocławianami przystąpi uskrzydlony dwoma zwycięstwami w Pradze. Tai Woffinden będzie pałał żądzą rewanżu za te turnieje. Obie drużyny, jak jeden mąż, zrobią wszystko, żeby szalę zwycięstwa przechylić na swoją korzyść. Biorąc pod uwagę wyniki rundy zasadniczej, więcej szans będą mieli goście, którzy zdecydowanie wygrali dwumecz z żużlowcami z Dolnego Śląska. Czy podopieczni Stanisława Chomskiego potwierdzą tę dominację? Odpowiedź już za kilka godzin.

20.09, godz. 19:15 BETARD Sparta Wrocław – MOJE BERMUDY Stal Gorzów
LIVE nSport+ (studio od 18:45)

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz

PGE Ekstraliga: Zapowiedź #WROGOR

Na stadionie Olimpijskim pierwsze spotkanie między BETARD WTS Sparta Wrocław a MOJE BERMUDY Stal Gorzów 🔜Mecz LIVE w nSport+ 📺#PGEE | #PGEEkstraliga

Opublikowany przez Speedway Ekstraliga Piątek, 18 września 2020

Relację ze spotkania będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

 

Tomasz Kania