Zaczynamy długi weekend z PGE Ekstraligą! – zapowiedź piątkowych spotkań

Fot. Przemysław Gąbka

Na przystawkę na piątkowy wieczór w najlepszej żużlowej lidze świata mecz BETARD SPARTA Wrocław – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz, a na danie główne zapraszamy do Częstochowy, gdzie waleczny ELTROX WŁÓKNIARZ zmierzy się z liderem PGE Ekstraligi – MOTOREM Lublin. Zapraszamy na stadiony i przed ekrany ELEVEN SPORTS 1.

W PGE Ekstralidze rusza runda rewanżowa. Oprócz dwóch punktów, drużyny będą rywalizować także o punkt bonusowy. W pierwszym spotkaniu tych drużyn nieznacznie lepsi okazali się grudziądzanie (45:44), co było dużą niespodzianką. Nic dwa razy się nie zdarza? Losy tego spotkania przesądziła wtedy kontuzja Taia Woffindena. BETARD SPARTA Wrocław głodna zwycięstwa i rewanżu, bo na stratę kolejnych punktów już nie może sobie pozwolić. W pierwszej konfrontacji, aż 10 punktów dla ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-u zdobył Krzysztof Kasprzak i był to najlepszy jego rezultat w tym sezonie. Teraz uczestnik GP wraca do składu i zastąpił w awizowanym zestawieniu Pawła Miesiąca. Pewnego miejsca nie ma też Przemysław Pawlicki, który nie błyszczy formą i to za niego do składu może wrócić Miesiąc.

18:00 BETARD SPARTA Wrocław – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (studio od 17:30)
Studio: Maciej Markowski, Zbigniew Lech
Komentarz: Piotr Olkowicz, Jacek Frątczak
Reporter: Marcin Musiał

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Aleksander Janas
Komisarz techniczny: Błażej Demski

Emocji w Częstochowie nie zabraknie! Mecz lidera, MOTORU Lublin, z wracającym do formy ELTROX WŁÓKNIARZEM zapowiada się bardzo ciekawie. Pierwsze starcie było na korzyść zespołu Macieja Kuciapy, który wygrał 49:41 i na Arena zielona-energia.com planem minimum jest obrona punktu bonusowego, ale lidera PGE Ekstraligi na pewno stać też na zwycięstwo „za trzy”. Podopieczni Piotra Świderskiego w PGE Ekstralidze nie przegrali od trzech spotkań. Seria EWINNER APATOR, MOJE BERMUDY STAL, ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM i teraz czas na MOTOR? W składach obu zespołów trudno szukać większej rewolucji. Świderski zdecydował się na drobną kosmetykę składu względem ostatniego spotkania i zamienił pozycjami Kacpra Worynę i Jonasa Jeppesena.

20:30 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – MOTOR Lublin 
LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (studio od 20:15)
Studio: Anita Mazur, Grzegorz Walasek
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Barbara Karczewska

Sędzia: Michał Sasień
Asystent sędziego: Rafał Kobak
Komisarz toru: Maciej Głód
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Ponad 21 000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

Piotr Kaczmarek