PGE Ekstraliga PGE Ekstraliga

Z wizytą w WTS S.A.

Padający deszcz nie przeszkodził w wizycie na #NowyOlimpijski. Na torze, jak i poza nim, trwają intensywne przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami startu sezonu. Klub odwiedziły Natalia Schmidt i Agnieszka Fleszer. Kiedy zawodnicy wyjdą na tor? Jak podkreśla Krzysztof Gałańdziuk… chcieliby już dzisiaj.

Zapoznanie się z każdym zakątkiem niedawno odremontowanego obiektu stanowiło nie lada gratkę. Zakamarki Stadionu Olimpijskiego, na co dzień niedostępne dla zwykłych śmiertelników, nie stanowiły w dniu wizyty żadnych tajemnic.

Po stadionie oprowadził nas Adrian Skubis – koordynator ds. komunikacji BETARD Sparty Wrocław. Po krótkiej wizycie w budynku klubowym i spacerze po stadionie, był też czas na rozmowy z Rafałem Dobruckim oraz Krzysztofem Gałańdziukiem. Przyjrzałyśmy się również temu, jak zawodnicy trenują w salce gimnastycznej.

Zawodnicy BETARD Sparty Wrocław trenują nieprzerwanie w oczekiwaniu na nadchodzący sezon. Zmieniają się jedynie formy treningów. Najważniejsze jednak pozostaje to, żeby w końcu odbyć pierwsze okrążenia na torze

– W tej chwili kończymy już sesje treningowe, które rozpoczęliśmy na początku grudnia. Teraz jeszcze pracujemy nad szybkością i refleksem. Zawodnicy mieli też spotkania z psychologiem sportu, które zostały przeprowadzone na początku i pod koniec tego etapu przygotować. Nad formą fizyczną naszych żużlowców jak zawsze czuwa Mariusz Cieśliński. Ta praca, która została skrupulatnie zaplanowana, została wykonana już niemal w stu procentach. Teraz czekam na pogodę. Tor w tym tygodniu będzie gotowy i jak pogoda pozwoli, to już będzie można jeździć. Były plany wyjazdu na południe Europy, ale ze względów pogodowych to nie jest możliwe i nie ma większego sensu w tym momencie. Kiedy zawodnicy wyjadą na tor? Chcieliby dzisiaj – powiedział dyrektor sportowy wrocławskiej drużyny Krzysztof Gałańdziuk.

Pierwsze zawody na Stadionie Olimpijskim zobaczymy już w pierwszej kolejce. Zarówno sami zawodnicy jak i władze klubu mają nadzieję, że do tego czasu uda się odbyć jak najwięcej treningów na wrocławskim torze.

– Czekamy na 7 kwietnia, ale po drodze trzeba pojeździć, potrenować. Zobaczymy jak tor będzie się zachowywał. Sporo tu się zmieniło. Ogrom pracy z nawierzchnią wykonaliśmy tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu, sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Liczę, że będzie dobrze – zaznaczył Gałańdziuk.

Wielu komentarzom i dyskusjom podlegał w minionym sezonie wrocławski tor. Władze BETARD Sparty Wrocław nie pozostają tym komentarzom obojętne – praca nad nawierzchnią trwa niemal nieustannie. Pogoda, jak to zazwyczaj bywa, ma najbardziej istotny wpływ na tempo torowych działań. Jednak podczas wizyty można było zauważyć, że pomimo padającego przez większą część dnia deszczu, gdy ten tylko na chwilę ustąpił – ekipa momentalnie wznawiała prace.

– Chcemy zapewnić dobre ściganie i dobre widowisko i cały czas nam to przyświeca. Robimy wszystko, co możemy, jednak trzeba też pamiętać, że jest to kompletnie nowy tor. Po powrocie na wyremontowany Stadion Olimpijski tu wszystko się zmieniło, a na wiele aspektów nie mieliśmy po prostu wpływu. Ale wyciągamy wnioski i działamy. Wszystko po to, by uzyskać oczekiwany efekt – podkreślił Rafał Dobrucki.

Poprzedni sezon dla BETARD Sparty Wrocław obfitował w mecze z kompletem widzów na trybunach, nierzadko brakowało już miejsc siedzących. W związku z tym, trybuny Stadionu Olimpijskiego zostały rozszerzone o kilkaset miejsc. Niedawno zakończyły się prace polegające na montażu dodatkowych 555 miejsc siedzących. Towarzyszący nam podczas całej wizyty przedstawiciel klubu Adrian Skubis – koordynator ds. komunikacji – zaznaczył, że #NowyOlimpijski jest otwarty na osoby niepełnosprawne, dla których przygotowano 26 specjalnych miejsc. Podczas meczu istnieje również możliwość skorzystania z audiodeskrypcji, czyli specjalnego komentarza dla osób niewidomych i słabowidzących. – Zachęcamy również osoby, które przyjdą pierwszy raz na mecz, aby skorzystały z audiodeskrypcji, co ułatwi im poznanie tajników żużla – opowiadał Skubis.

Możliwość zakupu karnetów na sezon 2018 kibice BETARD Sparty Wrocław mają do końca marca.

– Zaczęliśmy od bardzo dobrych wyników sprzedaży karnetów. Był boom, kibice już czekali, pytali kiedy ruszymy ze sprzedażą. My mieliśmy wybrany właściwy moment. Tym momentem był powrót zespołu ze zgrupowania w górach, ale również dokończenie inwestycji w postaci dodatkowych 555 miejsc siedzących. Przez pierwsze dwa dni była prowadzona sprzedaż zamknięta – wyłącznie dla obecnych karnetowiczów – co nie daje żadnej skali porównawczej. Natomiast po kilku godzinach pierwszego dnia sprzedaży otwartej pękło magiczne pół tysiąca. Za chwilę był już okrągły tysiąc – zaznaczył Skubis.

– Obserwujemy to i mówimy o tym jasno, że w zeszłym sezonie na większości meczów mieliśmy komplety publiczności. Tym się musimy szczycić – sprzedaż biletów na mecz finałowy trwała niecałą godzinę. To absolutny rekord. Nasi żużlowcy przyciągają kibiców, stanowią monolit, który czuć i to jest bardzo ważne dla kibica – stwierdził koordynator ds. komunikacji.

Agnieszka Fleszer i Natalia Schmidt
Fot. Marcin Szarejko (x1), WTS S.A. (x3)