Z rezerwowego w Rawiczu do finału w Lesznie. Wygrana Drabika w Krakowie (wyniki półfinałów IMP)

W środowe popołudnie (12 czerwca) rozegrano półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. W Rawiczu wygrał Adrian Miedziński, a do finału awansował rezerwowy – Adrian Cyfer. W Krakowie triumfował natomiast Maksym Drabik. Finał odbędzie się 14 lipca w Lesznie.

Adrian Cyfer zastąpił w Rawiczu Tomasza Gapińskiego, który w pierwszym swoim starcie zahaczył o końcową część dmuchanej bandy po tym, jak na wyjściu z pierwszego łuku pociągnęło Przemysława Pawlickiego. Zawodnik ostrowskiego klubu opuścił tor w karetce i nie był zdolny do dalszej jazdy, a pierwsze doniesienia mówiły o urazie obojczyka. Zawody wygrał Adrian Miedziński, a oprócz zawodnika forBET Włókniarza i Cyfera do finału awansowali: Piotr Protasiewicz, Dominik Kubera, Kacper Gomólski, Przemysław Pawlicki. Rezerwowym będzie Szymon Woźniak.

Wyniki półfinału IMP w Rawiczu: 

 1. Adrian Miedziński – 13
 2. Piotr Protasiewicz – 11
 3. Adrian Cyfer – 11
 4. Dominik Kubera – 10
 5. Kacper Gomólski – 10
 6. Przemysław Pawlicki – 9
 7. Szymon Woźniak – 8 (1. miejsce w biegu dodatkowym) – rezerwowy w finale

W Krakowie po zwycięstwo pewnie kroczył Maksym Drabik. Junior BETARD Sparty po czterech seriach był niepokonany. Dopiero w ostatnim starcie musiał uznać wyższość rywala. Kroku Drabikowi dotrzymywał Oskar Fajfer, który również przegrał raz (z triumfatorem zawodów) i zajął drugie miejsce. W Lesznie pojadą także: Wiktor Lapmart, Krystian Pieszczek i Norbert Kościuch. O miejsce rezerwowe w finale rywalizowali Bartosz Smektała, Jakub Jamróg, i Daniel Jeleniewski. Górą był zawodnik FOGO Unii.

Wyniki półfinału IMP w Krakowie:

 1. Maksym Drabik – 14
 2. Oskar Fajfer – 14
 3. Wiktor Lampart – 11
 4. Krystian Pieszczek – 10
 5. Norbert Kościuch – 10
 6. Bartosz Smektała – 9 (1. miejsce w biegu dodatkowym) – rezerwowy w finale

Finałowa rywalizacja o miano Indywidualnego Mistrza Polski odbędzie się 14 lipca na torze aktualnego mistrza kraju, czyli FOGO Unii Leszno. Tytuł w ubiegłym roku zdobył Piotr Pawlicki.