Z przedszkolakami, sponsorami i na kręglach. Drugi dzień „60 godzin z Falubazem”

W czwartek (7 marca) Falubaz Zielona Góra rozpoczął drugi dzień zgrupowania. Tego dnia drużyna PGE Ekstraligi wzięła udział w finałowej Gali Przedszkolnego Przeglądu Dopingu, odwiedziła siedzibę wieloletniego sponsora zielonogórskiego klubu. Na koniec zawodnicy wspólnie zmierzyli swoje siły w towarzyskim turnieju kręgli. Drugą część akcji podsumowała Nikola Łączka.

Dzień rozpoczął się od finałowej Gali Przedszkolnego Przeglądu Dopingu, na której była obecna cała drużyna. Najmłodsi kibice mieli okazje zaprezentować na scenie swoją formę dopingu przed zawodnikami. Dzieci z okazji urodzin przygotowały niespodziankę dla Sebastiana Niedźwiedzia i wspólnie zaśpiewały mu życzenia. Na koniec trzy najlepsze przedszkola stanęły na podium, pozostałe natomiast otrzymały pamiątkowy dyplom.

Następnie zawodnicy wybrali się do siedziby firmy LUMEL, która zajmuje się aparatami pomiarowymi. Jest to także wieloletni sponsor Falubaz Zielona Góra i również w tym roku będą wspierać drużynę. Firma zabrała zawodników na wycieczkę po siedzibie dzięki, której mogli oni poznać ją od środka i na własne oczy zobaczyć produkcje.

Drugiego dnia zielonogórski klub poinformował kibiców również o pierwszym treningu na W69 przed nowym sezonem PGE Ekstraligi, który odbędzie się w piątek (8 marca) o godzinie 14:00. Dla kibiców zostanie otwarty sektor J a dla dziennikarzy sektor Media.

Na koniec dnia drużyna odwiedziła Bowling Club Zielona Góra, by wziąć udział w towarzyskim turnieju. W kręgielni sportowcy mogli zmierzyć swoje siły na nieco innych torach niż tych, do których przywykli.

Nikola Łączka