Z PGE Ekstraligą w social mediach: thriller w Grudziądzu. Komplety w 5. rundzie

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Za nami kolejna emocjonująca runda PGE Ekstraligi. Zawodnicy prezentowali się na torze i walczyli o każdy punkt, a w social mediach Wy walczyliście o każdy lajk. Jak zawsze nie zabrakło ciekawych spostrzeżeń i świetnych zdjęć.

Weekend żużlowy rozpoczął się meczem we Wrocławiu. Tam miejscowa BETARD SPARTA podjęła ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski, wysoko wygrywając to spotkanie 54:36. Rajderem meczu został Tai Woffinden, który nie przegrał ani jednego wyścigu, zapisując na konto 18 punktów.

Kolejne emocjonujące spotkanie miało miejsce w Lublinie, gdzie MOTOR zmierzył się z FOGO UNIĄ Leszno, pewnie pokonując leszczynian 58:32. Najwięcej punktów z tym meczu zdobył Mikkel Michelsen (17). Zwycięstwo lublinian umocniło ich na pozycji lidera w tabeli PGE Ekstraligi.

Podczas pierwszego z niedzielnych meczów pewne zwycięstwo odniosła drużyna MOJE BERMUDY STALI Gorzów, która na własnym obiekcie podjęła ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa. Rajderem spotkania wybrany został Wiktor Jasiński, który w tym meczu wywalczył 6 punktów z bonusem.

Za mną naprawdę dobry tydzień❗️😁 👉🏽11 pkt w Lesznie 👉🏽 10+3 pkt w Łodzi 👉🏽 debiut w tym roku w @speedwayekstraliga i…

Posted by Wiktor Jasiński #299 on Sunday, May 8, 2022

Żużlowy weekend zamknęło spotkanie w Grudziądzu, gdzie dwoma punktami zwycięstwo odniosła drużyna FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń. Najwięcej punktów w meczu zdobył fenomenalny Nicki Pedersen (17).

Jeg kæmpede hårdt i aftes og lavede gode starter og fin fart i grejet Havde endda aftenens hurtigste tid 🏍💨 jeg scorede…

Posted by Nicki Pedersen on Sunday, May 8, 2022

Agnieszka Zimnoch
Wiktoria Sztuka