Z PGE Ekstraligą w social mediach: świąteczne show w Lublinie

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

Druga runda PGE Ekstraligi towarzyszyła nam podczas Świąt Wielkanocnych i przyniosła wiele emocji i niespodziewanych wyników. Większość spotkań była bardzo wyrównana, a o rezultacie zadecydowały ostatnie biegi.

Na mediach społecznościowych również nie brakowało Waszych komentarzy i spostrzeżeń na temat aktualnej rundy. To były święta obfite w żużel. Z zaplanowanych czterech spotkań wszystkie się odbyły zgodnie z planem

Sobotnie spotkania były inauguracją spotkań na własnym obiekcie dla drużyn z Torunia i Grudziądza. Sporo emocji przyniósł mecz przy Hallera 4, gdzie miejscowy ZOOLESZCZ GKM wygrał z BETARD SPARTĄ Wrocław 49:41. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobył zawodnik gości – Maciej Janowski. W meczu w Grudziądzu świetnie spisał się duet juniorski miejscowej drużyny. Kacper Łobodziński i Kacper Pludra zdobyli razem 9 punktów i 2 bonusy. Wysokie zwycięstwo nad ARGED MALESA Ostrów Wlkp. odniosła drużyna FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń. Fenomenalnie w tym spotkaniu zaprezentował się Chris Holder, który wywalczył aż 14 punktów.

Bardzo emocjonujący wieczór 🤟 tor mocno się zmieniał przez całe zawody, więc musieliśmy się trochę napocić 😅 Dalej nie…

Posted by Maciej Janowski on Saturday, April 16, 2022

W niedzielę również nie zabrakło emocji dla smakoszy żużla. FOGO UNIA Leszno podjęła na własnym obiekcie MOJE BERMUDY STAL Gorzów. Zacięte spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem. Świetnie ze strony gospodarzy spisał się Janusz Kołodziej, który do dorobku swojej drużyny dorzucił 11 punktów z bonusem. Kapitalny mecz miał miejsce także w Lublinie, gdzie miejscowy MOTOR podjął na własnym torze ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa. Rajderem spotkania został Maksym Drabik, który zdobył aż 16 punktów.

CO ZA EMOCJE❗💛🐐💙Pierwszy domowy mecz z Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa wygrywamy z wynikiem 47:43❗🔥🔥🔥KOLEJNE…

Posted by Speedway Motor Lublin on Sunday, April 17, 2022

Ależ to był zacięty mecz 😎💪🏼 FogoUnia Leszno zremisowała z drużyną Stali Gorzów 45:45Janusz zdobył 11 i bonus (3,2,2,2',2) 💥🔥#JKR333 #januszkolodziej #kolodziejracing Speedway Ekstraliga📸 Paulina Mruk

Posted by Janusz Kołodziej Racing on Sunday, April 17, 2022

Agnieszka Zimnoch
Wiktoria Sztuka