Z PGE Ekstraligą w social mediach: Derby w Lesznie i wysokie zwycięstwo gorzowian w Grudziądzu

Fot. Zuzanna Kloskowska

Czwarta runda zmagań w PGE Ekstralidze przypadła na długi weekend majowy. Zmagania i emocje towarzyszyły nam przy rodzinnych spotkaniach i grillach, a także, jak zawsze, w mediach społecznościowych.

Kolejkę otworzyło spotkanie w Lesznie, gdzie miejscowa FOGO UNIA podjęła na własnym torze ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski. Mecz wygrali gospodarze 56:34. Najlepiej w tym spotkaniu zaprezentował się Grzegorz Walasek, który na konto drużyny z Ostrowa zapisał 13 punktów z bonusem. Pojawiały się także wpisy, które pochwalały zachowanie Damiana Ratajczaka, który mimo niegroźnego upadku w 8. biegu, zdołał dotrzeć do mety.

Derby za nami. Kto wygrał mecz❓UNIA 🤟🔥🔥#KSUL ⬜🟦 #BullSquad #PGEE #PGEEkstraliga

Posted by Unia Leszno on Friday, April 29, 2022

Następnie przenieśliśmy się do Grudziądza, gdzie gospodarze podjęli drużynę MOJE BERMUDY STALI Gorzów, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 51:39. Pozytywne opinie zebrali juniorzy ZOOLESZCZ GKM-u. Dodatkowo zawodnik gorzowskiego klubu, Patrick Hansen, zdobył pierwszą „trójkę” w PGE Ekstralidze.

W niedzielę odbyło się spotkanie w Częstochowie. Drużyna ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA zmierzyła się z BETARD SPARTĄ Wrocław. Mecz wygrali gospodarze, a Rajderem meczu został Mateusz Świdnicki. W trakcie spotkania trzykrotnie ustanawiano rekord toru. Najlepszy czas obecnie ma Kacper Woryna (63,27).

Dołożymy wszelkich starań, by już do końca sezonu oglądać obrazki takie jak dziś 🔥💪Oby ten mecz był podwaliną pod…

Posted by Mateusz Świdnicki Racing Team on Sunday, May 1, 2022

Ostatnim spotkaniem kolejki były zawody w Toruniu, gdzie MOTOR Lublin zwyciężył 48:42. Dla drużyny z Lublina był to trzeci triumf z rzędu na Motoarenie. Najwięcej punktów w tym meczu zdobył fenomenalny Mikkel Michelsen (14).

Another great win on the road for @speedwaymotorlublin as we beat @kstorun 42-48💛🤍💙 Hurt my pride a little in my first…

Posted by Mikkel Michelsen #155 on Monday, May 2, 2022

Agnieszka Zimnoch
Wiktoria Sztuka