Z PGE Ekstraligą w social mediach (2): Kolejka debiutów i niespodziewanych akcji

Fot. Grzegorz Misiak
Fot. Grzegorz Misiak

Drugi, pełen żużlowych emocji, weekend już za nami. Dla kilku drużyn debiutancki, z powodu przełożenia spotkań w inauguracyjnej kolejce PGE Ekstraligi. Aktualna obfitowała w debiuty i zacięte pojedynki na dystansie.

W piątek rozpoczęliśmy żużlowe zmagania od spotkania między MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra a ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz. Goście zaczęli z wysokiego C…

… ale druga część meczu nie pozostawiła złudzeń.

Cieszy jednak dobry występ młodych zawodników…

… jak i nieco starszych. Po stronie gospodarzy Piotr Protasiewicz…

… a u gości klasą sam dla siebie był Nicki Pedersen.

Patrząc jednak na całokształt, jak i przykłady z przeszłości, jeden Pedersen wiosny nie czyni.

Po stronie gospodarzy kolejny solidny występ Max’a Fricke, który został wybrany przez kibiców Rajderem Meczu. Nie ma lepszego podsumowania spotkania niż fakt, że….

Drugim meczem tego dnia było starcie między BETARD SPARTĄ Wrocław a EWINNER APATOREM Toruń.

#Olimpijski prawie gotowy 💛❤️ brakuje tylko Was 😭Trzymajcie za nas kciuki i kibicujcie przed 📺 ruszamy o 20:30 🚀#ThisIsSparta

Posted by WTS Sparta Wrocław on Friday, April 9, 2021

Wszystkie oczy zwrócone były w kierunku debiutującego w żółto-czerwonych barwach Artema Laguty…

… ostatecznie wrocławskich kibiców nie rozczarowali również pozostali liderzy.

💛❤️ Świetne biegi Taia Woffindena i Maćka Janowskiego w trzeciej serii. Na dokładkę zwycięstwo pary Daniel Bewley – Gleb Chugunov. Powiększamy prowadzenie nad Klub Sportowy Toruń!

Posted by WTS Sparta Wrocław on Friday, April 9, 2021

Dobrze spisał się również mający do dyspozycji „zespół” Taia Woffindena – Dan Bewley

Natomiast po stronie gości nie zawiódł Robert Lambert…

 

Nie zabrakło momentów nostalgicznych i symbolicznego uhonorowania na Stadionie Olimpijskim pamięci zmarłego kilka dni temu Krzysztofa Krawczyka.

Ostatecznie wynik spotkania rozstrzygnął się już przed biegami nominowanymi, a w całym meczu, po raz trzeci (na cztery rozegrane wówczas w obu kolejkach mecze) padł wynik 51:39

🔥 Ruszyła maszyna! Pokonaliśmy dziś na Stadionie Olimpijskim Klub Sportowy Toruń i zapisaliśmy pierwsze zwycięstwo w…

Posted by WTS Sparta Wrocław on Friday, April 9, 2021

Część toruńskich kibiców upatrywała rezultat w kategoriach sukcesu. Fani wrocławian mieli natomiast dodatkowy powód do radości – wybór Macieja Janowskiego na Rajdera Meczu.

 

Żużlową niedzielę rozpoczęło spotkanie pomiędzy MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów, która gościła u siebie MOTOR Lublin. Gospodarze pokonali przyjezdnych 52:38, a świetny debiut zaliczył Mateusz Cierniak, który do dorobku drużyny gości dorzucił 6+1.

Nie każdy jednak tak dobrze wypadł w nowym sezonie. Wiktor Lampart nie zachwycił kibiców, a jego jazda zdecydowanie się pogorszyła.

Debiuty debiutami, ale nie możemy zapominać o tym, że jak nowy sezon, to i nowe ostrzeżenia. Grigorij Laguta jako pierwszy zawodnik, który otrzymał „warning” w sezonie 2021.

Genialnymi startami i fenomenalną jazdą zachwycał Martin Vaculik, który po dwóch sezonach powrócił do MOJE BERMUDY STLAI Gorzów.

Dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik, rozpoczął sezon z wielkim przytupem (jak na mistrza przystało) i wraz ze Słowakiem robili dobre show na gorzowskim owalu.

Pierwsze spotkanie w nowym sezonie nie było łaskawe dla Mikkela Michelsena. Duńczyk zaliczył dwa upadki, które wyglądały na dość poważne. 26-latek w obu przypadkach wstał z toru, otrzepał się i wsiadł na motocykl.

Mecz w wykonaniu Michelsena można podsumować w ten oto sposób:

Żużlowy weekend zakończyliśmy rywalizacją w Częstochowie. Gospodarze podejmowali FOGO UNIĘ Leszno, która po ciężkich początkach spotkania. Mistrzowie Polski wygrali 49:41.

Z dobrej strony kibicom pokazał się Jonas Jeppesen…

… a Janusz Kołodziej rozgrzewał sympatyków czarnego sportu do czerwoności.

Na torze mnóstwo emocji i doskonałej jazdy pokazywali również Jason Doyle oraz Jaimon Lidsey.

FOGO UNIA Leszno zdecydowanie pokazała, że nie bez powodu jest mistrzem Polski i tak łatwo się nie podda.

Jednak i najlepszym zdarza się popełniać błędy i przegrać początek spotkania.

W niedzielny wieczór FOGO UNIA Leszno pierwszy raz w nowym sezonie wyszła na prowadzenie.

Przyszedł czas i na zakłady…

Kiedyś Emil Sayfutdinov powiedział, że żona nie jest zadowolona z jego spektakularnych akcji i się o niego obawia, lecz rosyjski zawodnik nie bardzo chyba się tym przejął i wraz z początkiem nowego sezonu znów zachwycał kibiców swoją walką i fenomenalnymi atakami na rywali.

Alicja Labrenc
Paulina Wiśniewska