Z PGE Ekstraligą w social mediach (1): gorące komentowanie z perspektywą wielkanocnego stołu

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Pierwsza kolejka, choć okrojona o dwa piątkowe spotkania, przyniosła nam to, na co czekaliśmy – emocje, mijanki i niespodziewane rozstrzygnięcia. Poniżej prezentujemy przegląd social mediów z niedzieli wielkanocnej.

Meczem otwierającym zmagania PGE Ekstraligi w sezonie 2021 było starcie zespołu MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra z beniaminkiem EWINNER APATOR Toruń. Przed meczem kibice z Zielonej Góry wywiesili motywujący transparent.

Fanom musiał niestety wystarczyć mecz z perspektywy kanapy.

Nowe twarze na pozycjach młodzieżowych to nowe pole do dyskusji. Niespodzianką mogła być wygrana biegu młodzieżowego przez zawodnika z Zielonej Góry Fabiana Ragusa.

Wyjątkowo na torze zaprezentował się także 16-letni młodzieżowiec torunian Krzysztof Lewandowski, który przywiózł za sobą Piotra Protasiewicza.

W świetnej formie byli tego dnia krajowi zawodnicy,  przede wszystkim Patryk Dudek i Paweł Przedpełski. Ten pierwszy został wybrany Rajderem Meczu.

W kratkę i dyskusyjnie jechał Matej Zagar. Słoweniec przebudził się na bieg 10., wygrywając w pięknym stylu, ale w gonitwie 13. w bardzo niebezpieczny sposób dotknął tylnego koła Maxa Fricke’a i upadł na tor powodując również upadek braci Holderów.

Całe spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy – wszystko dzięki optymalnej jeździe całego zespołu . Wynik gości ciągnęli w dużej mierze Patryk Dudek i Max Fricke.

Bardzo emocjonująco było w Lesznie, gdzie doszło do starcia mistrza z wicemistrzem, czyli FOGO UNII Leszno z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów. Goście wywieźli cenne i zaskakujące 2 punkty ze stadionu im. A. Smoczyka, wygrywając 48:42.

Przyjechaliśmy, zobaczyliśmy, zwyciężyliśmy ‼️ 🔥🏍️👍🤩Wasz doping poniósł nas do zwycięstwa 👊 To był mega ciężki…

Posted by Stal Gorzów on Sunday, April 4, 2021

Gospodarzom zabrakło armat. Nieco rozczarowali Janusz Kołodziej i Jaimon Lidsey, więc Piotr Baron mógł tylko z rzewnym wspomnieniem wspominać wychowanków leszczyńskiej FOGO UNII. Tym mocniej uświadomiła to porażka w biegu juniorskim.

Jedną z ozdób spotkania były oczywiście starcia Bartosza Zmarzlika z Piotrem Pawlicki.

Dla Unii była to pierwsza od 4 lat porażka na własnym torze.

Niektórzy aż nie mogli uwierzyć w ten rezultat!

Świąteczny stół był naprawdę solidnie zasłany. Oby tak dalej!

 

Daria Jagodzka
Błażej Kowol