Z PGE Ekstraligą na Instagramie (5): Rekordowo we Wrocławiu, derby z korzyścią dla zielonogórzan

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Każda tegoroczna rudna PGE Ekstraligi niesie ze sobą nieoczekiwane zwroty akcji. Tym razem, rozpoczęła się od jednostronnego meczu, następnie mieliśmy ulewę, która niejako przygotowała sprzyjający rekordom tor. W niedzielę natomiast czekała na nas nie mniejsza dawka emocji w postaci pierwszego od 1992 roku zwycięstwa oraz 99. Derbów Ziemi Lubuskiej. Wszystkie te mecze w przeglądzie Instagrama zebrała – Alicja Labrenc.

W pierwszym meczu 5. rundy PGE Ekstraligi spotkały się drużyny z dwóch końców tabeli. PGG ROW Rybnik potrzebowali zwycięstwa, ale wiadomo było, że łatwo nie będzie, co pokazał już początek meczu, który zupełnie nie układał się po myśli gospodarzy.

Po 10 biegu przewaga mistrzów Polski urosła do 12 punktów…

… a przez ostatnie 5 wyścigów wzrosła o kolejne 10 punktów i to FOGO Unia Leszno mogła cieszyć się z kolejnego, tym razem wyjazdowego zwycięstwa

We wszystkich aspektach prym wiedli goście…

… ale na osłodę Rajderem Meczu został przez kibiców wybrany Robert Lambert

 

Drugi mecz tego dnia między BETARD Spartą Wrocław a MRGARDEN GKM Grudziądz rozpoczął się od… ulewy

Deszcz spowodował opóźnienie meczu o godzinę i walkę „z” a nie „na” torze

View this post on Instagram

#Walczymy 💪 #ThisIsSparta #OneTeam

A post shared by WTS Sparta Wrocław (@wtssparta) on

Kibice jednak dzielnie czekali na jego rozpoczęcie

 

Gdy wreszcie taśma poszła w górę…

… byliśmy świadkami wyrównanego początku spotkania, jednak szybko okazało się, że prowadzone będzie pod dyktando gospodarzy.

Ostatecznie wrocławianie wygrali to spotkanie 53:37.

To była długa noc…

… ale warto było czekać i zobaczyć choćby 6 rekordów toru.

Niedzielne ściganie rozpoczęliśmy od meczu ELTROX Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin. Oglądany przez wiernych kibiców również w drodze z urlopu oraz po treningu…

… również przez prowadzących studio nSport+ – w folii i maseczce.

Jeszcze przed meczem zrobiło się nostalgicznie. Powspominano stare, dobre czasy ze Sławomirem Drabikiem w składzie.

Sama rywalizacja obu zespołów dzięki widowiskowej jeździe jednych…

… i waleczność drugich…

… spowodowały, że mecz był niezwykle wyrównany! W 7. biegu wyraźny sygnał do walki dał kapitan miejscowej drużyny, Leon Madsen

Przed biegami nominowanymi kwestia wyniku była jeszcze otwarta. Jednak bieg 15. był prawdziwym zwieńczeniem tej rywalizacji…

… a postawa i ostateczny wynik drużyny nagrodą dla wiernych i wspaniałych kibiców z Lublina, którzy tłumnie zgromadzili się na stadionie w Częstochowie.

Tym samym kończąc zwycięską passę częstochowskich „Lwów”.

Na koniec tej rudny czekała nas prawdziwa wisienka na torcie w postaci 99. derbów: RM SOLAR Falubaz Zielona Góra kontra MOJE BERMUDY Stal Gorzów.

View this post on Instagram

Zapowiedź 99. Derbów ziemi lubuskiej (całość na stronie internetowej link w bio) ▪︎Przed nami pierwszy z dwóch najbardziej prestiżowych meczy rundy zasadniczej PGE Ekstraligi, czyli pojedynek RM Solar Falubazu z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Jeśli chodzi o to, co przed meczem, to według mnie zaskoczeniem było odsunięcie od składu Stali Krzysztofa Kasprzaka. Można mówić, że KK jedzie słabo i to dobry ruch Stanisława Chomskiego, ale jednak zrobił on więcej dla klubu w tym sezonie niż Szymon Woźniak. Poza tym jest doświadczonym zawodnikiem i lubi (odnosił także na nim sukcesy) zielonogórski tor. Oczywiście my jako kibice nie wiemy wszystkiego. Może Szymon na treningach jeździł lepiej? Może Krzysiek nie czuł się na siłach żeby jechać? To trener decyduje. A czy to była dobra decyzja, zobaczymy po meczu. Nie odchodząc jeszcze od wątku składu gorzowian, należy dodać, że za Kasprzaka pojawił się Niels K. Iversen. Według mnie Stal zastosuje za niego ZZ-kę. Niels w jedynym swoim meczu w tym sezonie, w Rybniku zrobił tylko 1 punkt. Ale i to przez połamaną ramę Andersa Thomsena. ▪︎Falubaz napędzony po "zwycięskim" remisie we Wrocławiu starał się będzie podtrzymać dobrą passę i wygrać u siebie ze Stalą. Napisałem Falubaz, bo na stadionie Olimpijskim przebudzili się Piotr Protasiewicz, Martin Vaculik i Patryk Dudek, a to wystarczy do pobudzenia całej drużyny. Należy zaznaczyć we w meczu Gorzowa z Częstochową, te 4 punkty różnicy zrobili wyłącznie juniorzy Stali. Jeżeli w Zielonej Górze nie zawiodą seniorzy, to nawet formacja młodzieżowa ich rywali nie przeszkodzi w potencjalnej wygranej Falubazu. Uważam też, że kluczowym zawodnikiem będzie Antonio Lindbäck. Zawsze robił te 5-6 punktów, ale w przypadku lepszej dyspozycji gości lub słabszej gospodarzy, to on będzie ważył losy spotkania. ▪︎Podsumowując… WIĘCEJ NA STRONIE INTERNETOWEJ www.speedwayreview.wixite.com/zuzel (link w bio) #zuzel #speedway #żużel #pgeekstraliga #ZIEGOR #sport #wiedza #track #motor #gorzów #bike #zielonagora #gorzow

A post shared by Speedway Review (@speedway_review) on

W awizowanym składzie gości mała niespodzianka, bez Krzysztofa Kasprzaka, za to z Jackiem Holderem i Nielsem Kristianem Iversenem.

View this post on Instagram

#ZIEGOR już w niedzielę!

A post shared by Stal Gorzów (@stalgorzow1947) on

Apetyty jak zawsze przed meczem tych dwóch drużyn były wielkie.

 

Jednak zapowiadany ALERT emocji w pierwszej części spotkania zupełnie się nie sprawdził

View this post on Instagram

DERBY #ZIEGOR – za nami pierwsza seria startów.

A post shared by Stal Gorzów (@stalgorzow1947) on

W trzeciej serii byliśmy świadkami trzech remisów. Dramaturgia miała się dopiero rozpocząć, bo w czwartej serii goście zaczęli odrabiać straty.

View this post on Instagram

Przed nami biegi nominowane. #ZIEGOR

A post shared by Stal Gorzów (@stalgorzow1947) on

Mimo, że przed nominowanymi znaliśmy zwycięzcę, zarówno bieg 13. jak i dwa ostatnie dostarczyły nam niemało wrażeń i pozwoliły na zminimalizowanie strat przez gości.

Mecz zakończył się wynikiem 50:40 a Rajderem Meczu został Martin Vaculik

Alicja Labrenc