Z PGE Ekstraligą na Instagramie (1): Kibicowanie na odległość

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Za nami pierwsza kolejka żużlowych emocji. Ze względu na piątkowe opady deszczu przedłużyła się ona aż do poniedziałku. W tej kolejce aż dwukrotnie przegrali gospodarze – MOJE BERMUDY Stal Gorzów goszcząc u siebie FOGO Unię Leszno oraz PGG ROW Rybnik ulegając RM SOLAR Falubazowi Zielona Góra. Zapraszamy na przegląd postów z Instagrama.

To pierwsza taka kolejka, gdzie mecze są rozgrywane bez udziału kibiców, którym pozostało zasiąść przed telewizorami. PGE Ekstraligę oglądano m.in. w Szwecji.

Pierwszym meczem było starcie BETARD Sparty Wrocław z Motorem Lublin. Kibice wspierali swoje drużyny jak mogli na odległość, przygotowując przekąski, programy i gadżety na czas spędzany z telewizją ELEVEN SPORTS…

…a niektórzy trzymali kciuki na górskich szlakach.

Wielu ekspertów twierdziło, że może to być kolejka gospodarzy, gdyż mieli możliwość sprawdzić swój owal przed sezonem. W przypadku wrocławian zdecydowanie te treningi się opłaciły – zespół wygrał aż dwudziestoma punktami.

Imponująca postawa Gleba Chugunova doprowadziła do kilku historycznych chwil m.in. pierwszej dwucyfrówki Rosjanina w PGE Ekstralidze.

Kolejny piątkowy mecz ELTROX Włókniarza Częstochowy z MRGARDEN GKM-em Grudziądz nie doszedł do skutku ze względu na opady deszczu, które spowodowały, że nie dało się po nich przygotować bezpiecznego toru. Drugie podejście zaplanowano na poniedziałek. Nie wszyscy musieli oglądać powtórkę sprzed odbiorników TV…

Gospodarze od początku do końca prowadzili, a Rajderem Meczu został niespodziewanie Mateusz Świdnicki!

Niezwykłym show uraczył wszystkich Artem Laguta, zdobywca aż 18 punktów, który zachwycił cały żużlowy świat!

Przed meczem w Rybniku z tamtejszym PGG ROW-em, zawodnik RM SOLAR Falubaz Zielona Góra Martin Vaculik nabierał siły na grillu.

View this post on Instagram

Przygotowania do 1 meczu trwają #RYBZIE ✊🏻

A post shared by Martin Vaculik (@martinvaculik) on

Rybniczanie przegrali dość wysoko i w nie-najlepszym stylu. Punktowało zaledwie dwóch zawodników z Rybnika, a juniorzy przywieźli popularną „śliwkę” przez dwa wykluczenia spowodowane upadkami.

Niestety sezon zaczął się fatalnie dla rybniczan…

… a dla kibiców z Zielonej Góry oznaczał dwa duże punkty meczowe!

Ostatnim pojedynkiem w niedzielę był pojedynek MOJE BERMUDY Stali Gorzów z aktualnym mistrzem Polski – FOGO Unią Leszno.

Na pustych trybunach wywieszono transparent upamiętniający zmarłego w tragicznym wypadku Marcina Szarejko, fotografa sportowego związanego ze MOJE BERMUDY Stalą Gorzów.

Już w pierwszej kolejce trafiliśmy na bieg, który pretenduje do miana biegu roku. Pojedynek Bartosza Zmarzlika z Piotrem Pawlickim zelektryzował wszystkich oglądających.

Choć FOGO Unia Leszno prowadziła cały mecz to wynik końcowy rozstrzygnął się dopiero w ostatnim biegu, a cały mecz obserwował sympatyczny… kot.

 

Daria Jagodzka