Z PGE Ekstraligą na Facebooku (1): Inauguracja sezonu w nowej rzeczywistości

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

12 czerwca cała żużlowa Polska, z wypiekami na twarzy, śledziła poczynania żużlowców, którzy oficjalnie rozpoczęli sezon 2020. Pierwsza kolejka PGE Ekstraligi minęła pod znakiem świetnej jazdy juniorów i show w wykonaniu Artema Laguty. Na przegląd Facebooka zaprasza Paulina Wiśniewska.

Na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się pierwszy bieg, który rozpoczął PGE Ekstraligę 2020. Mecz inauguracyjny pomiędzy BETARD Spartą Wrocław a Motorem Lublin rozstrzygnął się na korzyść gospodarzy, którzy w swoich szeregach mieli niesamowicie skutecznego Gleba Chugunova, szybkiego Taia Woffindena oraz perfekcyjnego Maksyma Drabika.

Dzisiejszy mecz z WTS Sparta Wrocław przegrywamy z wynikiem 55:35. Dziękujemy, że byliście z nami – za tydzień widzimy…

Opublikowany przez Speedway Motor Lublin Piątek, 12 czerwca 2020

Obie drużyny zostały przedstawione kibicom przez media społecznościowe.

Prezentacja LIVE przed inauguracją sezonu

Gotowi na inaugurację? O 18:00 rozpocznamy mecz z Speedway Motor Lublin. Niestety, na Olimpijskim zabraknie dzisiaj Was, kibiców. Postaramy się jednak by ominęło Was jak najmniej. 💛❤Dlatego też o 17:00 zapraszamy Was na wirtualną przedmeczową prezentację. Jeśli chcecie poznać składy obu drużyn, poczuć przedmeczowe emocje lub usłyszeć ponownie głos naszego spikera Jacka Dreczki – koniecznie bądźcie z nami na fanpage WTS Sparta Wrocław 🔥#ThisIsSparta

Opublikowany przez WTS Sparta Wrocław Piątek, 12 czerwca 2020

Maciej Janowski, który zdobył 10 punktów i 2 bonusy oraz Przemysław Liszka z dorobkiem 4+2 po pierwszej kolejce byli gośćmi magazynu PGE Ekstraligi na kanale ELEVEN SPORTS, którego prowadzącymi byli Michał Korościel.

Przemysław Liszka i Maciej Janowski zapraszają na Magazyn na antenie Eleven 🙂#ThisIsSparta

Opublikowany przez WTS Sparta Wrocław Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Po niesamowitych emocjach na stadionie Olimpijskim przenosimy się do Częstochowy, gdzie czekało na nas starcie miejscowego ELTROX Włókniarza z MRGARDEN GKM Grudziądz. Niestety, spotkanie zostało przełożone na poniedziałek (15 czerwca) z uwagi na zły stan toru po ulewie, która przeszła przez miasto. Tor nie nadawał się do jazdy.

Szanowni Państwo bardzo dobra decyzja sędziego o odwołaniu piątkowego meczu. Tor po oberwaniu chmury, jaka przeszła nad…

Opublikowany przez Michała Świącika Piątek, 12 czerwca 2020

Po konsultacji sztabów szkoleniowych i kapitanów drużyn z sędzią zawodów dzisiejszy mecz zostaje odwołany!Nowy termin meczu to poniedziałek 15 czerwca, godzina 20:30. #CZEGRU

Opublikowany przez GKM Grudziądz S.A. Piątek, 12 czerwca 2020

 

Bardzo szybko nadeszła niedziela i kolejne żużlowe emocje zapewnił nam mecz PGG ROW-u Rybnik z RM SOLAR Falubazem Zielona Góra, które okazał się być szczęśliwy dla gości.

#RYBZIEMAMY TO! RM Solar Falubaz Zielona Góra wygrywa na inaugurację PGE Ekstraligi w Rybniku. Po 13. biegach…

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Niedziela, 14 czerwca 2020

Rajderem tego spotkania bez dwóch zdań został Norbert Krakowiak, który na swoim koncie uzbierał 8 punktów. Zielonogórski zawodnik po meczu powiedział kilka słów do kibiców i ocenił inauguracyjne spotkanie.

 

Kolejny komentarz po meczu w Rybniku. Tym razem RAJDER MECZU – Norbert Krakowiak#RYBZIEJeden za wszystkich. #WszyscyZaFalubaz

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Niedziela, 14 czerwca 2020

Do groźnego upadku doszło w trakcie wyścigu juniorskiego, w którym ucierpiał zawodnik gospodarzy. Nie wyglądało to zbyt optymistycznie. Karetka zabrała zawodnika z toru, który ostatecznie nie kontynuował zawodów, mimo zdolności do dalszej jazdy. Szczęśliwie, po badaniach, okazało się, że z Mateuszem Tudzieżem jest wszystko dobrze.

Mateusz Tudzież jest cały, zdrowy i nie ma żadnych…

Opublikowany przez KS ROW Rybnik Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Rybnicki klub przekazał pozdrowienia dla fanów, którzy nie mogli zobaczyć meczu na trybunach, ze względu na obostrzenia rządowe.

Ruszamy z próbą toru. Stadion pusty, ale pozdrawiamy wszystkich kibiców pod bramami i na Wiśniowcu. I oczywiście tych, którzy kibicują przed tv 💚🖤🦈#YNOROW

Opublikowany przez KS ROW Rybnik Niedziela, 14 czerwca 2020

Po starciu na Śląsku przenosimy się do województwa lubuskiego, gdzie do miejscowej drużyny przyjechał aktualny mistrz Polski – FOGO Unia Leszno. Starcie ogłoszone było hitem kolejki, ze względu na pamiętne spotkanie w ubiegłym sezonie. Swoją siłę pokazała ponownie drużyna z Leszna, która wygrała z MOJE BERMUDY Stalą Gorzów 41:49.

Yes Yes Yes ✊ Mamy to 💪Wygrywamy 4️⃣9️⃣:4️⃣1️⃣Pierwsze punkty w sezonie 2020 😀#KSUL #BullSquad #GORLES

Opublikowany przez Unia Leszno Niedziela, 14 czerwca 2020

Najlepszym zawodnikiem leszczyńskich byków okazał się Piotr Pawlicki, który zdobył 14 punktów.

#BykMeczu #GORLES Premierowe głosowanie na #BykaMeczu wygrywa Piter Pawlicki #777 👏👏👏 Dziękujemy za wszystkie oddane głosy 👊👌#KSUL ⚪🔵 #ByczaRodzina #BullSquad

Opublikowany przez Unia Leszno Niedziela, 14 czerwca 2020

Nowy sezon to również nowe role, a mianowicie Bartosz Smektała zaliczył swój pierwszy mecz na pozycji seniora. Wychowanek zespołu z Leszna pracowicie spędził ostatnie godziny przed spotkaniem.

👉 Dziś pierwszy ligowy mecz Bartek Smektała Racing w roli seniora. Powodzenia Byku ✊#KSUL #BullSquad

Opublikowany przez Unia Leszno Niedziela, 14 czerwca 2020

Niels Kristian Iversen nie miał okazji zaprezentować się sympatykom czarnego sportu na stadionie w Gorzowie, gdyż przez upadek podczas jednego z treningów, nadal odczuwa jego skutki. Przygotował kilka słów od siebie na temat hitu kolejki.

Kilka słów od Niels-Kristian Iversen po pierwszej serii startów! #GORLES

Opublikowany przez Stal Gorzów Niedziela, 14 czerwca 2020

Przed państwem bieg, który już po pierwszej rundzie najlepszej żużlowej ligi świata może kandydować do miana biegu sezonu. Walka do ostatnich centymetrów pomiędzy Bartoszem Zmarzlikiem a Piotrem Pawlickim to coś, na co wszyscy czekali i chcieli oglądać.

Takich biegów na Jancarzu chcielibyśmy oglądać jak najwięcej 🙂

Opublikowany przez Stal Gorzów Wtorek, 16 czerwca 2020

Na koniec wracamy do Częstochowy, gdzie po małych zawirowaniach nadszedł ten moment, że obie drużyny zameldowały pod taśmą. Lepsza okazała się ekipa gospodarzy, która wygrała 53:37. W dobie COVID-19 interakcja z kibicami odbywa się za pomocą mediów społecznościowych, które okazują się być niezastąpione. Prezes Michał Świącik postanowił nagrać krótki filmik z podziękowaniami.

Pierwszy mecz i pierwsza wygrana💪 Dedykuję ją wszystkim kibicom, sponsorom i naszemu miastu Częstochowie. Przy okazji…

Opublikowany przez Michała Świącika Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Mamy to! Wygrywamy na inaugurację Speedway Ekstraliga z MRGARDEN GKM Grudziądz 53:37. Dwa punkty meczowe zostają w Częstochowie 💚 🏟___#CZEGRU #MuremZaWlokniarzem#BialoZielonaRodzina #KochamWlokniarz

Opublikowany przez Włókniarz Częstochowa Poniedziałek, 15 czerwca 2020

 

Przed wejściem na stadion, dzięki zamontowanemu specjalnemu urządzeniu każdemu już na starcie mierzona jest temperatura.

Temperatura przed meczem 36,6 👍🦁❤️

Opublikowany przez Michała Świącika Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Artem Laguta na częstochowskim torze skradł całe show. Zawodnik MRGARDEN GKM-u Grudziądz był nieuchwytny i nie miał sobie równych. Zgromadził komplet punktów i już na starcie pokazał jak dobrą formę posiada na nowe rozgrywki żużlowe.

Artem Laguta show w Częstochowie!🔥 Niestety, 18 punktów naszego lidera nie pomogło naszej drużynie i wyjeżdżamy spod…

Opublikowany przez GKM Grudziądz S.A. Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Liderem spotkania został Mateusz Świdnicki, który był niezwykle uradowany takim obrotem spraw.

Posłuchajcie wypowiedzi niezwykle uradowanego Mateusz Świdnicki Racing Team, który został rajderem wczorajszego starcia…

Opublikowany przez Włókniarz Częstochowa Wtorek, 16 czerwca 2020

Na czele tabeli po pierwszej rundzie uplasowała się ekipa BETARD Sparty Wrocław, tuż za nią zielonogórska drużyna, a w dolnej części znalazły się PGG ROW Rybnik i Motor Lublin.

Pierwsza kolejka z nami i WTS Sparta Wrocław na fotelu lidera 💛❤️#ThisIsSparta

Opublikowany przez WTS Sparta Wrocław Wtorek, 16 czerwca 2020

Paulina Wiśniewska