Wysoka wygrana FOGO Unii Leszno. PGG ROW Rybnik żegna się z PGE Ekstraligą

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Poniedziałkowe zmagania na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, które odbyły się w ramach 12. kolejki PGE Ekstraligi, zakończyły się wysokim zwycięstwem FOGO Unii Leszno 65:25. Kolejna przegrana PGG ROW-u Rybnik przesądziła o spadku tej drużyny do niższej klasy rozgrywkowej.

Faworytami do zwycięstwa w spotkaniu FOGO Unia Leszno – PGG ROW Rybnik, bezsprzecznie byli gospodarze. Swoją moc zaprezentowali już w pierwszych czterech startach, wypracowując dwunastopunktową przewagę nad przyjezdnymi. W drugiej serii menedżer PGG ROW-u Rybnik, Lech Kędziora, desygnował do walki Roberta Lamberta. Brytyjczyk był szybki i waleczny na torze, a biegi z jego udziałem były bardzo widowiskowe. Jako jedyny znalazł sposób na pokonanie zawodników FOGO Unii Leszno. Drugim jasnym punktem drużyny gości był Sergei Logachev, który toczył wyrównaną walkę z zawodnikami gospodarzy.

Bardzo ciekawie zapowiadała się pierwsza odsłona biegu ósmego, w którym pod taśmą startową spotkali się m.in. Robert Lambert i Piotr Pawlicki. Zawodnicy toczyli bardzo wyrównaną walkę. Niestety Brytyjczyk spowodował upadek kapitana leszczyńskiej FOGO Unii i został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie znakomicie o punkty walczył Sergei Logachev, który ostatecznie przekroczył linię mety jako drugi. Równie emocjonujące były biegi nominowane. W czternastej gonitwie kapitalnie spod taśmy wystrzelił Robert Lambert, który ponownie stoczył ciekawą walkę o punkty z Piotrem Pawlickim. Ostatnia gonitwa spotkania to znakomita walka o 2 punkty Janusza Kołodzieja i Sergeia Logacheva, którą ostatecznie wygrał reprezentant FOGO Unii Leszno. Mimo, iż wynik sugeruje jednostronne widowisko, to emocjonujących biegów w meczu nie brakowało.

Pełna relacja dostępna jest TUTAJ.

Martyna Wolnik