Wysoka oglądalność finału PGE Ekstraligi. Ponad pół miliona widzów ostatniego weekendu

Fot. Zuzanna Kloskowska

Świetna oglądalność finałów żużla w CANAL+. Ponad 500 tysięcy widzów obejrzało w niedzielę w CANAL+ SPORT 5 i serwisie CANAL+ online decydujące mecze finałowe PGE Ekstraligi, eWinner 1. Ligi oraz 2. Ligi Żużlowej.

W niedzielę 25 września poznaliśmy mistrza PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata. Po zaciętym dwumeczu MOTOR Lublin zgarnął złote medale. Zawodnicy z Lubelszczyzny pokonali 53:37 MOJE BERMUDY STAL Gorzów Wielkopolski, odrabiając straty z pierwszego spotkania.

Wynik ten mieści się w czołówce, jeśli chodzi o historię stacji. Zeszłoroczny finał pomiędzy MOTOREM a Betard Spartą Wrocław oglądało 287 tysięcy widzów, co jest do tej pory najlepszym wynikiem od września 2018 roku, jeśli chodzi o transmisje żużlowe (finał sprzed czterech lat pomiędzy STALĄ Gorzów a UNIĄ Leszno śledziło 279 tysięcy widzów). Finał PGE Ekstraligi w CANAL+ SPORT 5 i serwisie CANAL+ online śledziło w sumie ponad 281 tysięcy widzów.

Równie imponująco wyglądało to w przypadku walki o awanse na niższych szczeblach ligowych. W sobotę 24 września CELLFAST WILKI Krosno pokonały w pierwszoligowym finale STELMET FALUBAZ Zielona Góra. Z kolei niedziela rywalizacja w Opolu w finale 2. Ligi Żużlowej zakończyła się awansem do e Winner 1. Ligi dla SPECHOUSE PSŻ Poznań. Łącznie oba finały w CANAL+ SPORT 5 i serwisie CANAL+ online obejrzały ponad 233 tysiące widzów.

Źródło: CANAL+