Wyrównana końcówka rundy zasadniczej (wyniki 12. rundy #EkspertPGEE)

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Sporo emocji przyniosła dwunasta odsłona zmagań w Ekspercie PGE Ekstraligi. Na uczestników czekało 15 pytań, które przyniosły trzy komplety punktów. Z kolei do końca rundy zasadniczej pozostały już tylko trzy kolejki, a jedna z nich już w kolejną sobotę (2 marca) o godz. 20:00.

Z grona 3417 uczestników trzy osoby zdobyły tym razem maksymalną liczbę punktów. Przy takich sytuacjach o kolejności decyduje czas udzielania odpowiedzi liczony z dokładnością do milisekundy. Najlepszy i najszybszy w takich okolicznościach okazał się Bartek Matyszczyk.

Najbliższa runda odbędzie się w sobotę (2 marca) w godzinach 20:00 – 20:25. W puli zagadek fazy zasadniczej pozostało już tylko 45 pytań, gdzie do zdobycia jest 90 punktów – przygotowane zostały przez PGE Ekstraligę wspólnie z Rafałem Gurgurewiczem, jednym z jej kibicowskich Ambasadorów, który zajmuje się żużlowymi statystykami.

Czołowa „ósemka” po piętnastu rundach awansuje do wielkiego finału, który odbędzie się siedzibie Grupy Wirtualna Polska w Warszawie już wkrótce. Runda finałowa będzie polegała na:

1) zadaniu każdemu jej Uczestnikowi 3 pytań teoretycznych otwartych z puli 24 pytań finałowych (punktacja 0 pkt za złą odpowiedź lub jej brak, 1 pkt za poprawną odpowiedź)

2) zadaniu każdemu jej Uczestnikowi 1 dodatkowego pytania od eksperta (punktowanego w skali 0 – 3 pkt)

Dla najlepszych w fazie finałowej czekają: podwójne zaproszenia na 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym (18 maja), zegarki AZTORIN, podwójne zaproszenia na Galę PGE Ekstraligi 2019 oraz gadżety PGE Ekstraligi.

Aby dołączyć do gry i powalczyć o wspaniałe nagrody, wystarczy pobrać aplikację PGE Ekstraligi z oficjalnych sklepów firm Android oraz Apple.

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi:

Android

iOS

Więcej informacji o quizie TUTAJ