Wypadki Jeppesena i Lidseya. Kluby przekazały informacje o stanie zdrowia zawodników

Fot. Patryk Kowalski

Niedzielne zmagania nie za dobrze będą wspominać Jonas Jeppesen i Jaimon Lidsey. Duńczyk oraz Australijczyk zakończyli swoje mecze z urazami po wypadkach. ELTROX WŁÓKNIARZ oraz FOGO UNIA poinformowały kibiców o sytuacji zawodników.

Jonas Jeppesen zaliczył groźny upadek w 8. biegu meczu częstochowian z BETARD SPARTĄ Wrocław. Duńczyk wstał o własnych siłach z toru, jednak nie był zdolny do dalszej jazdy i został przetransportowany do szpitala. ELTROX WŁÓKNIARZ przekazał za pośrednictwem swoich profili, że szczegółowe badania wykazały lekkie wstrząśnienie mózgu. Duńczyk czuje się dobrze, a sam upadek nie spowodował u niego żadnych złamań.

🚑 Mamy dla Was bardzo dobre wiadomości dotyczące Jonas Jeppesen Racing. Zawodnik czuje się dobrze i nie ma żadnych złamań 👍___#BialoZielonaRodzina #KochamWlokniarz

Posted by Włókniarz Częstochowa on Monday, July 26, 2021

Z kolei Jaimon Lidsey uległ wypadkowi w 9. wyścigu spotkania 2. LŻ między Optibet Lokomotiv Daugavpils a Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz. Australijczyk opuścił tor w karetce i został przetransportowany do szpitala, gdzie spędził noc. FOGO UNIA Leszno poinformowała, że wstępne badania wykluczyły złamania, jednak zawodnik jest bardzo mocno poobijany i miał stwierdzony wstrząs mózgu. Dla pewności jednak Lidsey przejdzie jeszcze dodatkowe badania w Polsce.

Źródło: wlokniarz.com i unia.leszno.pl